Круглий стіл „Кліматичні зміни і зовнішня політика України: виклики та можливості"

25.11. у Києві відбувся круглий стіл „Кліматичні зміни і зовнішня політика України: виклики та можливості». Захід проходив у переддень Кліматичного самміту ООН в Канкуні і мав на меті активізувати суспільну дискусію щодо проблем формування кліматичної політики України та, зокрема, її міжнародного виміру, виходячи з актуальності питання кліматичних змін для зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних відносин нашої держави.

Учасники дискусії - представники профільних органів державної влади, громадських організацій, наукових установ, бізнесу, міжнародних інституцій та ЗМІ – обговорили питання впливу змін клімату на міжнародну безпеку та світову економіку, стан і перспективи міжнародних переговорів щодо змін клімату, проблеми формування переговорної позиції України щодо пост-Кіотського періоду, а також взаємодії України та ЄС у запобігання змінам клімату та адаптації до них.

Серед економічних та зовнішньоекономічних аспектів кліматичної політики, які обговорювалися, - прогнозовані наслідки змін клімату для вітчизняної економіки та її конкурентоспроможності, потенціал скорочення викидів парникових газів в Україні та «ціна» кліматичної політики для економіки України, перспективи розвитку вуглецевого ринку в Україні в світлі міжнародної економічної інтеграції тощо.

Попри подекуди різне бачення обговорюваних проблем, учасники були одностайні щодо  підвищення пріоритетності питання кліматичних змін у внутрішній та зовнішній політиці України та необхідності налагодження постійного діалогу зацікавлених сторін (влади, громадськості, бізнесу) для формування ефективної і збалансованої кліматичної політики України та реалізації потенціалу міжнародного співробітництва в питанні боротьби із змінами клімату та адаптації до них.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua