Жіноче лідерство та виклики війни: результати адвокаційного візиту активісток до Брюсселя

Представниці українських жіночих організацій здійснили адвокаційну поїздку до Брюсселя. Українські активістки зустрілися із представниками та представницями Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх справ, а також із депутатами та депутатками Європейського парламенту, українськими дипломатами та експертною спільнотою Брюсселю. Адвокаційний тур було організовано 29 травня - 2 червня 2023 у співпраці Представництв Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та в ЄС. Членкині делегації представляли різні жіночі та феміністичні організації, академічну та медіаспільноти.

Для українських делегаток це була можливість не лише особисто зустрітись із представниками та представницями європейських інституцій, громадським сектором, але й, в першу чергу, підкреслити внесок українського жіночого руху щодо євроінтеграційного процесу України, вказати на вагомість ролі українок у боротьбі з агресією Росії, та поділитись думками щодо поствоєнного відновлення, зокрема крізь призму гендерної рівності.

У своїх розмовах із європейським колегами експертки доносили необхідність організації ефективної та чутливої допомоги постраждалим від сексуального насильства пов’язаного з конфліктом, зокрема в країнах ЄС, що стосується як сервісів з надання безоплатної психологічної, медичної, правової допомоги, так і можливостей універсальної юрисдикції тощо. Також вдалось порушити питання репарацій та постраждало-центричного підходу у будь-якій взаємодії з постраждалими українками та українцями, а зокрема вагомість співпраці інституцій ЄС з українськими ГО у цьому напрямку.

Окрема увагу була також приділена підтримці України під час війни, посиленню санкцій ЄС проти Росії та поступу України на шляху європейської інтеграції.

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

ukraine(at)fes.de

Photo: FES/Bernd Raschke

 

Впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, де не створено ОСББ

За ред. Анастасії Горбач, Марії Коваль-Гончар, Костянтина Криницького

Інклюзія в Україні і поза кордонами

Марія Ясеновська, Олена Зіненко, Катерина Кормілець

Українська призма: Зовнішня політика 2022

к.політ. н. Бурейко Н., Максак Г., к.політ. н. Шелест Г.