Аналітичний звіт " Робота майбутнього. Форсайт обумовлених впровадженням нових технологій змін в сільському, лісовому та рибному господарстві України" узагальнює бачення 825 підприємств, що працюють у сільському, лісовому та рибному господарствах України, щодо можливих соціально-економічних змін, викликаних технологічним розвитком, зокрема з огляду на структуру зайнятості, затребувані професії та кваліфікації. У звіті аналізуються результати опитування великих, середніх, малих та мікропідприємств стосовно їхніх поглядів на очікуваний вплив запровадження нових технологій щодо стратегії розвитку, зайнятості населення, а також зникнення, трансформації та появи професій і посад.
Проєкт «Україна 4.0. Форсайт соціально-економічних змін та прогнозування професійних кваліфікацій із цифровими навичками» започатковано в січні 2021 року. Звіт планували презентувати наприкінці лютого 2022, але ці плани змінила війна. Ми вагались певний час, обговорюючи актуальність і доцільність випуску звіту в новій реальності: чи зацікавить матеріал, що базується на даних, зібраних у мирний час, коли обробляли незаміновані поля, не відтягували тракторами танки, думали про розвиток у десятирічній перспективі й впроваджували новітні технології на підприємствах?
Нині частина територій тимчасово окупована, окупанти крадуть техніку, незаконно вивозять з України зерно та інші сільськогосподарські товари, нищать ферми, мінують ліси й сільськогосподарські угіддя, вбивають та викрадають фермерів і місцеве населення. Однак Україна переможе й, можливо, застосує цей звіт, щоб встановити бенчмарки для розвитку сільського, рибного та лісового господарства у вільній та незалежній Україні. Хоча певні розрахунки, окреслені в звіті, вимагають оновлення на основі ще незібраної інформації про людські та економічні втрати внаслідок війни, ми вважаємо цей документ даниною пам’яті про перспективи вітчизняного сільського господарства до війни, а також першим кроком для побудови планів на майбутнє. Нехай ця публікація стане стимулом для відновлення
країни, яка годує значну частину світу.
![]() |
Велика стратегія малих альянсів України: використання потенціалу на фоні глобальних викликів
Сергій Герасимчук, Михайло Драпак
Чи готова Україна до феміністичної зовнішньої політики?
Євгенія Габер, к.політ.н, Ганна Шелест, к.політ.н
Місце України у спільній енергетичній політиці ЄС: реципієнт практик чи ініціативний партнер
Михайло Драпак, Олександр Краєв