Організаційно-діяльнісна гра: екологічні виклики для агросектору та освіти

22-24 жовтня 2021 року у місті Острог відбулася організаційно-діяльнісна гра, організована Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Інститутом Горшеніна та Волинською бізнес-школою при Острозькій академії.

Організаційно-діяльнісні ігри  – це ігровий метод аналізу і вирішення складних проблем, які не мають однозначного готового рішення, його прототипів і прецедентів.

Упродовж 3 днів 4 команди зі сфери освіти та  агросектору працювали над осмисленням екологічних викликів для всієї України й зокрема для регіону Великої Волині. Студенти, діючі фахівці-освітяни, а також представники агросектору з різних куточків регіону об'єдналися задля пошуку нових сенсів та змісту екологічної тематики.

У ході гри учасники дійшли до таких висновків:

  • екологія та екологічність сьогодні не входять до переліку пріоритетів українців;
  • багато процесів, спрямованих на екологізацію діяльності, є імітацією задля досягнення різних цілей: прибутку, просування або зміни іміджу;
  • екологічно відповідальні освіта та агросектор перестануть бути просто концептом тоді, коли в Україні стануть можливими системні зміни;
  • екологія ближче до ідеології, ніж до науки, а турбота про екологію – це про майбутнє, яке формується вже сьогодні.

Результатом триденної інтенсивної роботи команд спільно стали схеми та програми втілення в життя екологічних задумів. Зокрема, команди представили доповіді про діяльність аграріїв з урахуванням екологічного фактора та концепцію екологічної освіти. У ході Гри учасники вирішили вже з наступного дня почати робити те, що від них залежить задля екологічної оптимізації роботи своїх ВНЗ. Одним з прикладів практичного застосування навички екологічного мислення є оптимізація використання паперу у ВНЗ. Задля цього учасники створили команду, яка має проаналізувати всі наявні процеси, у яких застосовується папір, обрахувати витрати на це та зробити керівництву ВНЗ вигідну пропозицію щодо переходу на безпаперовий документообіг.

Розуміння, напрацьоване учасниками під час організаційно-діяльнісної гри, важливе для втілення екологічних ініціатив у сфері агробізнесу та освіти в регіоні Великої Волині. Організаційно-діяльнісна гра стала продовженням дослідницької діяльності Інституту Горшеніна та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні щодо екологічної проблематики. Попередньо було проведено всеукраїнське соціологічне дослідження «Екологічні тренди в Україні. Погляд громадян».

За цим посиланням Ви також можете проглянути коротке відео про Гру.

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke