Фестиваль ІнклюзіON

Теплими осінніми днями у Харкові пройшов фестиваль «ІнклюзіON», який шостий рік поспіль збирає учасниць та учасників із різних міст та країн. Організаторами заходу виступили ХОФ «Громадська альтернатива», Департамент культури і туризму в Харківській області та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Цьогорічний захід мав у фокусі потреби і запити батьків дітей з інвалідністю та батьків з інвалідністю. На думку організаторів фестиваль дає можливість активізувати місцеву громаду, представників місцевої влади, підприємництва та об’єднати зусилля для вирішення проблем, які заважають відчувати себе включеним у життя громади через велику кількість перешкод: фізичних, інформаційних, інституційних, ментальних. Саме на визначення їх та виділення додаткових ресурсів задля їх подолання і можуть бути спрямовані спільні зусилля громади.

За допомогою різноманітних семінарів, майстерень, театралізованих вистав, квестів та флешмобів були підняті питання, що потребують постійної уваги і довготривалої наполегливої роботи: безбар’єрность міського середовища, формування культури інклюзивного спілкування, забезпечення розвитку дітей з інвалідністю, їх потреб у самовизначенні у професійній сфері, підтримка у прагненні самостійного проживання та освоєнні фінансової грамотності, та інше.

Премʼєрами фестивалю стали флешмоб з ранкової зарядки з паралімпійською чемпіонкою Людмилою Павленко та інклюзивна вистава "Кольорове кошеня" підліткового хабу "Халабуда". Зустріч експерток ГО "Непротоптана стежина" (Львів) з батьками та дітьми хабу "Art for Autism" надихнула і сприяла подальшій співпраці організацій в нових проєктах.

Обмін досвідом між експертками та експертами, освітянами, журналістами та журналстками, блоґерами, а також родинами, в яких є діти з інвалідністю, громадськими активістками та активістами, працівниками сфери культури має сприяти розвитку інклюзивних ініціатив в Україні, пошуку відповідей на важливі питання та конкретних алгоритмів дій.

Фото: «Вистава «Кольорове кошеня»

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke