Інформаційно-навчальна програма для журналістів

З 18 по 22 вересня 2021 року Україну відвідали журналісти з Німеччини, Австрії та Швейцарії, щоб отримати ексклюзивну інформацію про поточні політичні та суспільні події в Україні. Інформаційно-навчальна програма була організована Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні у співпраці з Радою зовнішньої політики «Українська призма». Проект мав на меті представити реалістичну та повну картину країни та пробудити глибший інтерес міжнародних журналістів до місцевих подій в Україні.

Програма розпочалася з триденного перебування в Києві. Журналісти могли поставити свої гострі питання щодо зовнішньої та безпекової політики, енергетичної безпеки, порядку денного реформ та боротьби з корупцією, а також поспілкуватися щодо європейської інтеграції України із Віце-прем’єр-міністрерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, голова Німецько-української торгово-промислової палати Александром Маркусом. Також журналісти мали змогу поговорити із Головою незалежної профспілки гірняків України Михайлом Волинцем, представниками Меджлісу кримськотатарського народу, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства закордонних справ України, Посольства ФРН в Україні та експертами громадських організацій, які працюють над запобіганням та боротьбою з корупцією та реформуванням правосуддя в Україні.

Друга частина програми була присвячена безпековій та політичній ситуації на сході України. Зустрічі у Краматорську були присвячені збройному конфлікті на Донбасі, становищу ВПО та політичній участі місцевих жителів у виробленні політики. Місцева влада, представники громадських організацій, українські військові та представники Державної прикордонної служби України дали відповіді на запитання журналістів та розповіли про поточну ситуацію в регіоні. В останній день програми група відвідала контрольний пункт в'їзду/виїзду «Майорське», розташований на лінії розмежування в Донецькій області. Представники Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України поділилися досвідом своєї повсякденної роботи поблизу непідконтрольних уряду України територій і таким чином доповнили насичені враження від тижня.

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

 

Сборник "100 историй женщин и девочек с войны России против Украины". Том II

Е. Бучинская, Е. Давликанова, И. Лылык, О. Яшкина

Сборник "100 историй женщин и девочек с войны России против Украины". Том I

Е. Бучинская, Е. Давликанова, И. Лылык, О. Яшкина

Стратегічні комунікації для безпекових і державних інституцій: практичний посібник

О. Заруба, С. Череватий, О. Акульшин, Л. Компанцева