Профспілкові та жіночі організації починають роботу над поліпшенням колективних договорів

28 вересня з 10:00 у Будинку спілок на Майдані Незалежності, 1 розпочнеться експертна нарада «Впровадження гендерної складової до колективних договорів». Її проводять Київський інститут гендерних досліджень спільно з Постійною комісією ФПУ з питань рівних прав чоловіків та жінок та низки профспілок ФПУ.

Нарада проходитиме в рамках проєкту «Подолання нерівності за статтю в оплаті праці в Україні законодавчими засобами», який впроваджує  Київський інститут гендерних досліджень за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта.

У ході заходу організатори планують обговорити:

  • виклики щодо законодавчого забезпечення недискримінації за статтю у сфері праці
  • практики застосування положень щодо рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на робочому місці: колективні договори, преамбули, галузеві гендерні політики, гендерні концепції та статути
  • галузеві колективні договори, з точки зору можливостей реалізації в них комплексного гендерного підходу.

Учасники експертної наради – профспілкові юристи та спеціалісти з колективно-договірної роботи з підприємств України, що представляють профспілки:

  • працівників енергетики та електротехнічної промисловості
  • працівників нафтової та газової промисловості
  • працівників атомної енергетики та промисловості
  • працівників агропромислового комплексу
  • трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості
  • працівників будівельної галузі,

а також представники Постійної комісії Ради Федерації профспілок з рівних прав чоловіків та жінок, гендерні експертки, представниці жіночих організацій.

Ця нарадча робота є відповіддю українських профспілкових та жіночих організацій на членство України в EPIC – Міжнародній коаліції за рівну оплату праці рівної цінності, в якій український уряд та неурядові організації отримали членство з 2020 року.

Контактна особа:
За подальшою інформацією звертатись до Марфи Скорик, керівниці проекту, моб/месенджери +380 96 011 0338; +380 96 011 0328 або е-поштою kigs.inform [at] gmail.com

Інформація про проект
Проєкт «Подолання нерівності за статтю в оплаті праці в Україні законодавчими засобами», впроваджується Київським інститутом гендерних досліджень протягом 2021 року за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта, спільно з Постійною комісією ФПУ з питань рівних прав чоловіків та жінок та Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості (Атомпрофспілка).

Проект спрямований на розробку пропозицій від експертної та профспілкової спільноти щодо урядових законодавчих ініціатив, що  готуються зараз в Україні на реалізацію її членства в ЕПІС.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Рекомендації щодо впровадження доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків

Ворона Олександр, Родін Костянтин, Шкуро Валентина

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі