Рекомендації щодо впровадження доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків

Впровадження універсального дизайну та інклюзивності в міському просторі набуває все більшої актуальності в сучасному світі. Саме універсальний дизайн дає можливість створити місто, в якому комфортно жити всім його мешканцям, а також там, де поважають людську різноманітність та унікальність. Універсальний дизайн є важливим фактором у реалізації прав людини, досягненні соціальної рівності та рівних можливостей для всіх.

Впродовж двох останніх років Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці зі Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва проводило серію заходів з метою сприяння формуванню політики з впровадження інклюзивності та універсального дизайну в міський простір. Паралельно експертами та експертками було розроблено Рекомендації щодо впровадження доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків.

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні разом зі Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва раді презентувати дану роботу, а також запросити всіх зацікавлений до ознайомлення із публікацією.

Перша презентація Рекомендацій успішно пройшла днями у КО «Київзеленбуд», де Олександр Ворона, один із авторів роботи та експерт з доступності, розкрив основну думку про те, кожна дитина, незалежно від її можливостей та здібностей повинна мати право рівного доступу до дитячих ігрових просторів. Саме врахування принципів універсального дизайну при будівництві дитячих ігрових майданчиків є запорукою створення середовища безпеки та поваги.

Автори та авторки публікації стверджують, що оскільки дизайн міст є рукотворним, то він повинен здійснюватися з урахуванням людського різноманіття та життєвого циклу людини.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Рекомендації щодо впровадження доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків

Ворона Олександр, Родін Костянтин, Шкуро Валентина

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі