Тренінг з протидії та запобігання насильству в місцевих громадах

30 травня завершився триденний захід, ініціаторами якого виступили ГО “Інститут розвитку демократії та регіональних ініціатив” та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Тренери, практикуючі психотерапевти та юристи опрацьовували з учасницями та учасниками тему, що під час розпалу карантину загострилася не тільки в Україні, а й в інших країнах світу. У «Тренінгу з протидії та запобігання насильству в місцевих громадах» взяли участь працівники та працівниці соціальних служб, неурядових організацій, громадські активісти та активістки, діяльність яких пов‘язана з темою заходу.

Цей захід вкотре довів, що саме від професійних тренерів, а також від мотивованих учасниць та учасників залежить загальний результат заходу. За три дні групою було опрацьовано багато тем, серед яких: види насильства та особисті конфлікти; комунікація та взаємодія з жертвами насильства; психологічні аспекти першої допомоги потерпілим; супровід постраждалих та використання доступних інструментів у громаді; юридичні аспекти допомоги. Обмін досвідом та робота в групах допомогли учасницям та учасникам усвідомити й той факт, що отримання нових знань щодо алгоритму дій в разі виникнення надзвичайної ситуації, психологічних та правових аспектів надання допомоги сприятиме розвитку фахової допомоги у громадах та допоможе досягнути більшого прогресу у роботі.

Акцентом одного з тематичних блоків тренінгу стала тема професійного вигорання. Досвідчені експерти та експертки поділились новітніми методами, що допомагають відстежувати перші симптоми цього явища, а також розповіли про необхідні заходи, яких треба вживати на ранніх стадіях фіксації виснаження.

Після проходження тренінгу учасники та учасниці зможуть не тільки використовувати отриману інформацію в своїх громадах, а й виступати мультиплікаторами, тобто проводити тематичні заходи, які сприятимуть підвищенню рівня обізнаності окремих членів громади щодо запобігання та протидії насильству.

Висловлюємо щиру подяку мотивованій та професійній команді, якою стали тренери та учасниці з учасниками за три дні активної роботи та сподіваємось, що здобуті знання та нові контакти стануть важливим компонентом у професійному та особистому зростанні.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі

SMM для профспілкових організацій

Юрій Работа, Олексій Плаксін