Впровадження інклюзивності та універсального дизайну в міський простір

Впродовж осені 2020 року  Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці зі Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва проводило серію заходів з метою сприяння формуванню політики з впровадження інклюзивності та універсального дизайну в міський простір. Учасниками та учасницями заходу стали керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад Вінниччини.

Варто зазначити, що такі заходи мають велике значення для всіх учасників процесу, адже не тільки слухачі отримують від експертів нові знання у сфері впровадження універсального дизайну. Проявлена висока зацікавленість фахівців у актуальній інформації про процеси впровадження універсального дизайну; цінними були практичні приклади щодо створення інфраструктури, послуг, що були б доступними для всіх без винятку користувачів. Одним з очікуваних результатів даних заходів, які наразі проходять переважно в форматі онлайн зустрічей, має стати формування спільного бачення та розуміння в колі фахівців міст та громад та сприяти забезпеченню міжвідомчого підходу та взаємодії при впровадженні інклюзивного розвитку громад.

Реалізований проект показав, що в подальшому доцільно провести більш детальний аналіз кейсів конкретних громад (наприклад, супровід їх при плануванні, реконструкції об’єктів соціального призначення), поширити заходи на інші громади, залучити більше міжнародних експертів та активістів, а також зробити оцінку впливу впровадження інклюзивності та універсального дизайну в простір громад, що вже мають напрацювання у цій сфері.

По завершенню серії навчальних заходів для райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад Вінниччини, було проведено серію семінарів для представників та представниць центрів надання адміністративних послуг м. Києва. 

Оскільки універсальний дизайн є важливим фактором у реалізації прав людини, досягненні соціальної рівності та рівних можливостей для всіх, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні разом зі Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва будуть і в подальшому проводити свою проектну діяльність задля реалізації нових ідей у створенні безбар’єрного середовища та впровадження інклюзивності в містах та громадах України.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі

SMM для профспілкових організацій

Юрій Работа, Олексій Плаксін