Інклюзивний дизайн дитячих майданчиків

Тема інклюзивного дизайну дитячих майданчиків була у центрі уваги на онлайн-семінарі 21 жовтня 2020 року, який проводився у співпраці з Асоціацією людей з інвалідністю у Києві та Клубом людей з інвалідністю та їхніх друзів міста Дармштадта. Завдяки вдалому поєднанню презентацій, які не лише надавали інформацію про німецькі та українські норми та приписи, закони та стандарти у будівельному секторі, а і зосереджувались на практичних аспектах дизайну дитячих ігрових майданчиків, онлайн-захід швидко перетворився на яскраву платформу з багатьма можливостями збагачення та застосування. Зрештою, основна увага була зосереджена на абсолютно практичних питаннях: як можна досягти значного рівня інклюзивності, витративши як багато, так і мало грошей? Які проектувальні чинники слід враховувати? Як перетворити ігрові майданчики на місця, що сприяють фантазії? Яку роль відіграє вдалий вибір гасла для ігрового майданчика?

Захід завершився дискусією, в якій на основі  зображень вже існуючих українських ігрових майданчиків експерти та учасниці й учасники спільно обговорили досягнення та можливості вдосконалення дизайну дитячих ігрових майданчиків. Використані при цьому зображення були надані для перегляду в рамках заходу учасницями й  учасниками напередодні семінару. Було цікаво констатувати, що запропоновані українські приклади відповідають багатьом критеріям інклюзивного дитячого ігрового майданчика. Проте декілька ігрових майданчиків мають великий потенціал вдосконалення стосовно доступності ігрових елементів або відбору покриття поверхні. Також неодноразово темою обговорення ставало колірне рішення ігрових майданчиків, яке має бути адаптованим до потреб дітей.

Учасниці і учасники поділяли думку експертів, що інклюзивний ігровий майданчик має бути не лише безбар’єрним, а і пропонувати різні можливості для всіх дітей. Крім того, бажано, щоби при будівництві дитячого майданчика також враховувались особливі потреби батьків, оскільки вони також можуть бути людьми з інвалідністю, бо в якості вирішального чинника для вдалого дитячого ігрового майданчика у територіальній громаді виступає, головним чином, те, що у процесі проектування були враховані потреби якомога більшого числа жителів.

Організатори заходу сподіваються, що отримані учасницями й учасниками знання зможуть допомогти їм у реалізації нових ідей для інклюзивних ігрових майданчиків у Вінницькій області.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

 

Застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі

Маріанна Колодій, Оксана Кисельова, Наталія Рябушенко, Оксана Цюпа

Трансформації трудової міграції з України до ЄС під час пандемії COVID-19

Катерина Кульчинська, Павло Кравчук, Ірина Сушко, Катерина Ярмолюк-Крьок (ред.)

Енергосервіс в Україні: успіхи та виклики сьогодення

Олексій Корчміт, Юрій Збираник, Роман Палагусинець