Як сприяти формуванню культури інклюзії у суспільстві?

В основі демократичного суспільства лежить ідея рівності. Саме вона має спонукати людей до дій проти всіх форм дискримінації. Фестиваль «ІнклюзіON» 2020, що проходив у вересні у Харкові, мав на меті надати цій темі нових акцентів: Як сприяти формуванню культури інклюзії у суспільстві? Як підсилити розуміння цінності інклюзивного підходу до формування простору суспільних відносин? У фокусі цьогорічного фестивалю постали жінки як провайдери інклюзивних рішень у бізнесі, культурі та громадському активізмі. Основними завданнями фестивалю були: посилення компетенцій спеціалістів культури, підвищення обізнаності публіки та поширення інформації для реалізації інклюзивних рішень.

В рамках фестивалю було проведено зустрічі з експертками/ами, вебінари та тренінги, виставки, квест та флешмоб. Всі ці заходи супроводжувалися онлайн-трансляціями та зробили можливим за умов дотримання карантину участь у них експертів із багатьох міст України та з Мінську.

Яскравим завершенням фестивалю стала презентація унікальної збірки «Кращі практики інклюзії» (http://library.fes.de/pdf-files/bueros/ukraine/16600.pdf). До збірки увійшли показові приклади реалізації інклюзивних рішень 14 музеїв України. Така інформація допоможе спільноті музейних працівників, представникам неурядових організацій, обласних та міських державних адміністрацій обмінятися досвідом та надихнутися новими ідеями для розбудови інклюзивного простору.

Будемо чекати нових ідей та втілювати їх разом із партнером, Харківською обласною фундацією  “Громадська Альтернатива” (https://www.facebook.com/PublicAlternative/), в рамках наступних щорічних фестивалів у Харкові.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Європейський Донбас: як комунікувати європейську інтеграцію на Донеччині та Луганщині

Катерина Зарембо

Кращі практики інклюзії

Марія Ясеновська, Олена Зіненко

Концепція зовнішньої політики України

Євгенія Габер, Сергій Корсунський, Ганна Шелест