Концепція зовнішньої політики України: напрацювання експертів

6 жовтня 2020 року відбулася онлайн-презентація експертного документу «Концепція зовнішньої політики України». Проект впроваджувався Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці із Дипломатичною академією України при МЗС України та UA:Ukraine Analytica.

Робота над документом розпочалася ще у 2019 році, коли було напрацьовано експертні висновки щодо географічних напрямків зовнішньої політики України. У 2020 році акцент був зроблений на тематичних напрямках: економіка, енергетика, безпека та міжнародні організації. Протягом двох років було проведено 10 круглих столів. У них взяли велика кількість фахівців майже усіх провідних аналітичних центрів та наукових установ України.  Авторами документу стали 35 провідних фахівців з питань безпеки, оборони, зовнішньої політики, економіки, міжнародних відносин.

Основною метою проекту було напрацювання базового експертного документу, що містив би ключові напрямки зовнішньої політики України, і який в подальшому може стати основою для розробки та напрацювання інших документів стратегічного рівня у сфері міжнародних відносин.

6 жовтня 2020 року документ був представлений експертній спільноті та Міністерству закордонних справ України. На заході концепцію представили директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський, заступниця директора Євгенія Габер, директор Представництва Фонду Фрідріха Еберта Марсель Рьотіг та головна редакторка аналітичного видання UA: Ukraine Analytica Ганна Шелест. Також у дискусії взяв участь заступник генерального директора Політичного директорату МЗС Едуард Фесько.

Напередодні фахівці ДАУ також представили напрацювання експертів депутатам комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Верховної Ради України.

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні висловлює щиру вдячність нашим партнерам та усім тим, хто долучився до створення цього документу в якості авторів, модераторів та учасників заходів.

Повний текст документу:

tinyurl.com/FES-DAU

Посилання на відеозапис презентації:

youtu.be/X-b_MNRN-fA

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі

SMM для профспілкових організацій

Юрій Работа, Олексій Плаксін