«Роль профспілкової молоді в подоланні будь-яких форм дискримінації на робочому місці»

22-24 вересня 2020 р. в місті Одеса відбувся семінар для молодіжного профактиву членських організацій IUF в Україні «Роль профспілкової молоді в подоланні будь-яких форм дискримінації на робочому місці». Захід проходив за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Експерти та запрошені спікери: Ксенія Лепеха, експерт МОП, Анна Андрєєва, координаторка BWI, Леся Гусак, голова Жіночого комітету Профспілки будівельників України, Ілля Юрченко, голова Молодіжної ради Федерації профспілок Одеської області. Модератори: Катерина Ярмолюк-Крьок, координаторка проєктів Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Дмитро Степанюк, координатор IUF в Україні.

Під час семінару учасники отримали інформацію про основні напрями діяльності IUF та обговорили основні форми та види дискримінації молоді на робочому місці, в суспільстві.

Другий день роботи семінару був присвячений питанням ВІЛ, як причини та наслідків дискримінації. Зокрема учасники семінару отримали  загальну інформацію про ВІЛ, фактори ризику та можливості особистої профілактики, інформацію про ВІЛ-чутливе робоче середовище та шляхи зменшення рівня стигми та недопущення дискримінації у зв’язку з ВІЛ на робочому місці. Окрема сесія була присвячена психологічному насильству на робочому місці, як однієї з форм дискримінації.

Окрім того, учасники отримали інформацію щодо Конвенції МОП 190, її основних положень та можливостей захисту працюючих. Учасники від Жіночого комітету Профспілки будівельників України поділилися своїм досвідом стосовно проведення кампанії щодо ратифікації Конвенції № 190 в Україні. Також були напрацьовані пропозиції щодо спільних заходів членських організацій IUF та BWI в Україні в рамках цієї кампанії.

Отримані знання учасники семінару прагнуть застосовувати на підприємствах харчової та переробної промисловості, сільського господарства України для інформування працюючої молоді про їх права, під час переговорів щодо укладення колективних договорів та угод.

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Європейський Донбас: як комунікувати європейську інтеграцію на Донеччині та Луганщині

Катерина Зарембо

Кращі практики інклюзії

Марія Ясеновська, Олена Зіненко

Концепція зовнішньої політики України

Євгенія Габер, Сергій Корсунський, Ганна Шелест