Впровадження інклюзивного дизайну в міський простір

3 вересня 2020 року Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Спілка громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва провели перший із серії заходів  для керівників департаментів та підрозділів Вінницької ОДА з питань впровадження інклюзивного дизайну в міський простір.  Відкриваючи захід, Наталя Заболотна, заступниця голови Вінницької ОДА, зазначила,  що створення безбар’єрних умов стосується не лише осіб із інвалідністю, але й створює комфортні умови життя для всіх членів громади (включно з батьками з дітьми та старшими людьми).  Директор Центру інклюзивного дизайну Олександр Ворона підкреслив, що дизайн міст є рукотворним та повинен здійснюватися із урахуванням людського різноманіття ти життєвого циклу людини.  Наразі в Україні суттєво збільшилась кількість людей, які потребують інклюзивного дизайну громадського простору. Архітектурні перешкоди та соціальні бар’єри позбавляють багатьох людей можливості брати активну участь у житті громади – це є неприйнятною та штучно створеною формою соціальної ізоляції. О. Ворона розповів учасникам про основні складові універсального дизайну, його переваги для міста та громади та обговорив з учасниками приклади перетворення громадських місць на інклюзивні.

Організаторами заплановано проведення подальших семінарів з питань інклюзивного дизайну в транспортній інфраструктурі, рекреаційних зонах, дитячих майданчиках.

За додатковою інформацією, а також з приводу співпраці звертайтеся до організаторів заходів.

Контактні особи: Марія Коваль-Гончар, проектний координатор, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, тел. +38 066 481 94 59; maria.koval@fes.kiev.ua ; Олександр Ворона, Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, тел. 0938581731

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі

SMM для профспілкових організацій

Юрій Работа, Олексій Плаксін