Онлайн-дискусія на тему “Трудові та соціальні права жінок під час пандемії COVID-19”

22 травня 2020р. відбулася онлайн-дискусія на тему “Трудові та соціальні права жінок під час пандемії COVID-19” спільно організована Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та Конфедерацією Вільних Профспілок України.

В рамках дискусії обговорювалися питання захисту прав та інтересів жінок, зайнятих у різних сферах, а закрема у сфері охорони здоров’я, у вугільній промисловості та у транспортній галузі, а також дії профспілок щодо захисту працюючих жінок в умовах пандемії.

Про те, які виклики у гарантуванні прав жінок виникли й посилилися під час пандемії COVID-19 розповідала експертка та директорка Київського інституту ґендерних досліджень – Марфа Скорик. Зокрема, М. Скорик звернула увагу на відсутність забезпечення потреб жінок-медичних працівниць, погіршення становища тимчасово переміщених жінок, загрози для залучення жінок до економічної діяльності, збільшення навантаження домашньої (неоплачуваної) роботи, а також посилення економічного та фізичного насильства щодо жінок та недостатній доступ до медичної допомоги у сфері репродуктивного здоров'я.

Серед спікерів також були: Наталія Левицька, заступниця голови КВПУ/НПГУ, Оксана Кузьмин – голова Вільної профспілки медичних працівників (Ланчинська міська лікарня), Галина Савостьянова - голова ППО НПГУ "Добропільського енергопідприємства", Алла Буряк - секретар Вільної профспілки машиністів локомотивного депо Кременчук та Юрій Самойлов - Голова МО НПГУ м. Кривий Ріг.

Учасники дискусії обговорили ситуацію стосовно стрімкого поширення насильства щодо жінок та наголосили на необіхдності якнайшвидшої ратифікації Україною Конвенції Міжнародної Організації Праці № 190 щодо викорінення насильства та домагань у світі праці, прийнятої у червні 2019 року.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі

SMM для профспілкових організацій

Юрій Работа, Олексій Плаксін