Другі всеукраїнські студентські змагання з міжнародних відносин «ДЖАЗ»

9-11 березня 2020 року Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці із Дипломатичною академією України ім. Геннадія Удовенко при МЗС України провели Другі всеукраїнські студентські змагання з міжнародних відносин «ДЖАЗ» (Д – дипломатичний досвід, Ж – живе спілкування, А – аналітичні навички, 3 – здобуті знання).  Учасниками змагань стали команди шести українських університетів з Одеси, Києва, Львова, Вінниці та Чернівців. Кожна команда складалася із чотирьох осіб.

В рамках змагань 24 учасники демонстрували свої знання міжнародних відносин у різних форматах. В першому турі змагань вони представляли доповіді з актуальних зовнішньополітичних питань для України, таких як зростаюча роль Китаю, фактор сили в міжнародних відносинах або роль міжнародних організацій у світовому порядку.  Другий тур змагань передбачав проведення дебатів. Учасники отримали позицію «за» або «проти» та мали її обґрунтувати відносно таких тем як ефективність Нормандського формату для відновлення територіальної цілісності України, участь України в ініціативі «Один пояс – один шлях», регіональне лідерство України у Чорноморському регіоні.

У фінальному турі змагань було проведено симуляційну гру. Учасники мали змогу провести перемовини щодо деяких аспектів зміни Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Усіх учасників було поділено на 2 команди: переговорна команда ЄС та України. В рамках цих команд студенти отримали різні ролі: представників директоратів ЄК або представників українських міністерств чи інших урядових структур.

В рамках змагань також відбулися воркшопи, в рамках яких учасники мали змогу поглибити свої знання щодо принципів роботи представників дипломатичної служби. Воркшопи були присвячені таким темам, як: критичне мислення, дипломатичний етикет та протокол, міжкультурна комунікація та міжнародні відносини.

Виступи команд оцінювали журі. Оцінки здійснювалася не лише щодо командної роботи представників університетів, а також індивідуально. Переможці були визначені в трьох різних номінаціях. Найкращою командою стала група від Київського Національного університету ім. Т. Шевченка.  В індивідуальному заліку перемогла представниця Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.  Найкращого у номінації «Перший серед рівних» визначали учасники змагань. Цю перемогу отримав представник Одеського національного університету ім. І. Мечникова. В кінці змагань учасники також відвідали Міністерство закордонних справ України, що знаходиться поруч із будівлею Дипломатичної академії України.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua