Школа соціального лідерства

13 – 17 січня 2020 року у смт Славське, Львівської області відбулася Зимова Школа соціального лідерства «Соціальна анімація: пошук ресурсів», організована кафедрою соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у партнерстві з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

З 2016 року Школа соціального лідерства об’єднує своєю тематикою активних студентів, викладачів, волонтерів, громадських діячів та усіх небайдужих агентів соціальних змін. Соціальне підприємництво, відновлювальні практики, психосоціальна реабілітація, підліткове лідерство, соціальна інклюзія – це неповний перелік тем, які були охоплені проектом у різні роки.

Цьогорічна Школа була присвячена технології соціальної анімації, яка є відносно новою для України, проте, успішно застосовується у соціальній, соціально-педагогічній, психотерапевтичній, освітній та дозвіллєвій практиці закордоном. Соціальна анімація спрямована на спонукання прихованого потенціалу особистості, груп і громад, реалізацію їх різнобічних можливостей, шляхом застосування технологій активації (пожвавлення) навколишнього соціального середовища і включення до нього суб’єктів. Особливу увагу в рамках Школи було приділено використанню соціальної анімації у роботі з вразливим групами, такими як люди з інвалідністю, люди похилого віку та внутрішньо переміщені особи. Окрім теоретичної частини, 26 учасників з усієї України проектували анімаційні форми роботи з різними цільовими аудиторіями та відпрацьовували їх на практиці.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Рекомендації щодо впровадження доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків

Ворона Олександр, Родін Костянтин, Шкуро Валентина

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Національні дорадчі групи в торговельних угодах ЄС: чи є рух вперед?

Дебора Мартенс, Діана Потьомкіна, Ян Орбі