Нарада освітян та представників ринку праці, які впроваджують пілотні проекти дуальної форми здобуття освіти у вищу школу України

14 листопада 2019 року під головуванням  МОН України відбулася Нарада щодо початку проведення масштабного експерименту по впровадженню дуальної форми здобуття освіти з представниками 44 навчальних закладів фахової передвищої та вищої освіти. Захід організовано в партнерстві із Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні (ФФЕ) та Українською Асоціацією Маркетингу (УАМ).

Саме ФФЕ, УАМ та Сумський державний університет (СумДУ) у 2013 році  розпочали проект «Впровадження дуальної освіти у вищу школу України», метою якого було популяризувати дуальну освіту в Україні, сприяти створенню загальних правил співпраці сторін при впровадженні дуальних програм та прийняття їх на національному рівні. Проект об’єднав  освітян, представників ринку праці та фахової спільноти. В результаті у 2018 році створено та схвалено Кабінетом Міністрів Концепцію дуальної форми здобуття, пройшло громадське обговорення Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти, а також Типовий договір про здобуття вищої, фахової передвищої освіти за дуальною формою. Ці документи покликані допомогти розгортанню пілотних проектів із впровадження дуальної форми здобуття освіти на рівні вищої та фахової передвищої освіти.

Так у 2019 році стартував масштабний експеримент щодо впровадження дуальної форми здобуття освіти у 44 навчальних закладах фахової передвищої та вищої освіти. Триватиме експеримент до 2023 року. Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки Олег Шаров підкреслив, що до експерименту долучилися університети та коледжі різних областей. П. Шаров наголосив, що наразі законодавче поле дуальної освіти перебуває на стадії формування, тому для цього у МОН створена робоча група, яка активно працює, і впроваджено пілотні проекти. Робоча група напрацювала перші законодавчі ініціативи, що були передані до Верховної Ради та використані при підготовці законопроекту № 2299 про внесення змін до закону «Про вищу освіту». Зміни ухвалені народними депутатами в першому читанні.  Пан Шаров  наголосив, що МОН і особисто Міністерка освіти і науки Ганна Новосад приділяють дуже велику увагу саме впровадженню дуальної форми здобуття освіти як перспективної форми співпраці закладів освіти, роботодавців і здобувачів освіти.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua