Круглий стіл: «Норми 256-го наказу МОЗ: заборони зняті, шкідливість залишилась»

15 жовтня 2019 р. у Будинку профспілок у Києві відбувся Круглий стіл: «Норми 256-го наказу МОЗ: заборони зняті, шкідливість залишилась»,  присвячений новим викликам в охороні праці жінок у важких та шкідливих умовах. Захід спільно організували БО БТ «Київський інститут ґендерних досліджень», Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Постійна комісія Ради Федерації профспілок України з питань рівності прав жінок та чоловіків та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

Експерти, керівники профспілок, вчені-медики, представники Міністерства соціальної політики, Державної служби України з питань праці, Міжнародної організації праці оговорювали проблеми спричинені скасуванням наказу МОЗ, який містив ще радянський перелік із 450 заборонених для жінок професій. На переконання Марфи Скорик, директорки БО БТ «Київський інститут ґендерних досліджень», відміна «заборонного» наказу МОЗ є нагодою змінювати взагалі умови праці  в Україні - як для жінок, так і для чоловіків, розробляти нові пропозиції з нормативно-правового забезпечення ґендерної рівності у доступі до праці.

Учасники обговорення виступили з пропозиціями щодо тематики можливої наукової і дослідницької роботи навколо теми захисту здоров'я жінок з огляду на зайнятість у важких і шкідливих умовах праці.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua