Практичні аспекти впровадження принципів інклюзивної вищої освіти в Україні

1 жовтня 2019 року в Національному Таврійському університеті ім. В.І. Вернадського відбувся інформаційний захід щодо впровадження системи інклюзивної вищої освіти, організований Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні у співпраці з Міжнародним університетом розвитку людини "Україна". Під час заходу викладачі та співробітники Національного Таврійського університету обговорили з викладачами Міжнародного університету розвитку людини "Україна" різноманітні аспекти впровадження інклюзивної вищої освіти та обмінялися думками з експертами.

Експерти та експертки представили конкретні приклади організації навчального процесу таким чином, щоб студенти з інвалідністю теж мали доступ до вищої освіти. Особливо корисним для учасників заходу виявився практичний досвід університету «Україна» щодо створення інклюзивного та безбар’єрного освітнього простору. Серед іншого, йшлося й про досвід онлайн-програм навчання та супроводу для студентів з обмеженими можливостями. Також були представлені деякі приклади організації інклюзивного навчання у вищих навчальних закладах Берліну.  

Фонд ім. Фрідріха Еберта розглядає інклюзивне суспільство як важливу складову демократії. У цьому сенсі освіта має функцію «соціального ліфта», завдяки якому люди з обмеженими можливостями також можуть стати активною частиною українського суспільства. Тому Фонд ім. Фрідріха Еберта продовжує співпрацю з університетом «Україна», а обмін думками та досвідом щодо можливостей організації інклюзивної освіти між українськими університетами та міжнародною спільнотою отримує нові імпульси.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua