Дозвілля дозволене - фестиваль «Інклюзіон» у Харкові

З 23 по 30 вересня 2019 року у Харкові проходив фестиваль «Інклюзіон» під девізом «Дозвілля дозволене». Захід проходить четвертий раз поспіль, цього року організатором фестивалю виступила Харківська обласна асоціація "Громадська альтернатива" у співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. У фестивалі взяли участь представники понад 10 різних університетів, галерей, музеїв, навчальних закладів, а також міжнародні експерти та активісти, такі як Карина Чупіна, експертка Ради Європи з питань інвалідності, та польська ініціатива "Deaf Respect" на чолі з Агою Оситек та Оскаром Вишневським.

Фестиваль був насичений цікавою програмою театралізованих вистав, дискусій, лекцій, семінарів, радіомарафону і навіть флешмобу. Основний акцент будо зроблено на доступності культури для всіх вікових та інклюзивних груп. Під гаслом «Дозвілля дозволено» пошук можливих шляхів був спрямований не лише на те, як з культурним контентом можна знайомити людей з обмеженими можливостями, але і про те, яким чином доноситься до громадськості потреби, в тому числі і культурні, людей з інвалідністю.

Тож однією з конкретних цілей фестивалю було познайомити представників музейної спільноти із найкращими практиками роботи з людьми з інвалідністю, а також дати можливість для набуття відповідних навичок. Проте основною метою було, звичайно, інформування якомога ширших кіл громадськості, зокрема, про роботу з людьми з інвалідністю. Завдяки тому, що більш ніж 8000 гостей відвідали фестиваль та широке висвітлення події у понад 20 медіа мети фестивалю було досягнуто. Усі учасники розділили  думку, що інвалідність означає не лише обмеження, але також може стати джерелом натхнення для всього суспільства.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua