«Розробка нормативної бази для розгортання впровадження дуальної форми здобуття освіти у вищу школу України»

18 червня 2019 року в МОН відбулась зустріч представників ВНЗ України та Роботодавців задля розробки інструментів розгортання системи дуальної форми здобуття освіти.

З 2013 року Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні популяризує та сприяє запровадженню дуальної освіти в українську систему вищої освіти, зокрема, йдеться про розробку  Концепції  підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку було затверджено Кабінетом Міністрів України у 2018 році.

У 2019 році вже відбувся ряд заходів в рамках проекту «Розробка нормативної бази для розгортання впровадження дуальної форми здобуття освіти у вищу школу України». Так, було проведено зустрічі робочої групи з реалізації І та ІІ етапів Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку було утворено відповідно до Наказу МОН №175 від 13.02.2019.

На зустрічі були узгоджені варіанти документів для публічного обговорення, що дозволить у 2019 році запустити пілотні проекти щодо впровадження вже не елементів, а повноцінних дуальних програм за обраними спеціальностями. Зокрема, на загальне обговорення наразі винесено такі документи:

  • Положення про здобуття фахової передвищої та вищої освіти
  • Проект типового договору про здобуття здобуття освіти за дуальною формою.

З документами можна ознайомитись за посиланням.

Підготовка кадрів за дуальною формою здобуття освіти передбачає встановлення рівноправного партнерства закладів освіти, роботодавців і здобувачів освіти з метою набуття здобувачами освіти досвіду практичного застосування компетентностей та їх адаптації в умовах професійної діяльності.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників і працівниць судів України

Валерія Рибак, Назарій Боярський

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар