Розпочато інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо впровадження енергосервісу в об’єднаних територіальних громадах

Влітку 2019 року Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України спільно із обласними адміністраціями проведуть 10 семінарів з тематики підвищення рівня енергоефективності бюджетних будівель. Цільовою аудиторію семінарів стануть представники утворених в рамках реформи децентралізації територіальних громад країни.  червня 2019 р. такий семінар відбувся на Тернопільщині.

Сотні бюджетних установ як у міській зоні, так і у сільській місцевості мають невиправдано завищений рівень використанням енергоресурсів. При цьому в більшості з них не витримуються нормативні температурні показники, у приміщеннях зимою холодно та незатишно, в квитанціях на сплату комунальних платежів стоять величезні суми.

Саме пошуку шляхів подолання такої ситуації і присвячені семінари з енергоефективності, в яких приймають участь експерти галузі та представники ЕСКО-інвесторів, що мають у своєму портфелі багато успішно реалізованих проектів.

Тернопільщина найактивніше за всіх долучилась до підвищення енергоефективності. Десять об’єднаних територіальних громад, найбільша кількість серед інших областей України, виявили намір запроваджувати механізми енергоефективності для зменшення споживання ресурсів та покращення умов перебування в приміщеннях людей.

Перша частина присвячена енергоефективності в житловій сфері. Представники Держенергоефективності познайомили присутніх з умовами та особливостями Державної програми “теплих” кредитів, а представники місцевої влади навели приклади співфінансування “теплих” кредитів, показавши економічний ефект синергії державної та місцевої підтримки населення в утепленні житлових будинків.

Друга частина семінару присвячена використанню механізму енергосервісу (ЕСКО) для підвищення енергоефективності об’єктів соціальної сфери

Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт розповів про правові засади ЕСКО-механізму, його можливості та переваги для розпорядників бюджетних коштів та бізнесу.

Більш розширену інформацію про енергоменеджмент слухачі отримали від представників Держенергоефективності, які надали методичні рекомендації ДАЕЕ щодо впровадження енергоменеджменту, розкрили переваги щоденного енергомоніторингу та варіанти розподілу та використання коштів, заощаджених від енергоменеджменту, для реінвестицій в енергоефективність бюджетних установ.

Проведений семінар допоможе об’єднаним територіальним громадам вибрати свій, найбільш підходящий для конкретних умов метод підвищення енергоефективності будівель для створення нормальних умов перебування людей у приміщеннях.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua