5-ий Форум енергоефективного партнерства "Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі"

12 квітня 2019 р. Держенергоефективності у співпраці із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та іншими партнерами провели головну подію року у сфері енергоефективності - 5-ий Форум енергоефективного партнерства "Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі".

Форум об’єднав понад 500 учасників: серед них  - мери міст, голови обласних та районних адміністрацій, ОТГ, а також експерти, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представники міністерств, відомств, промислових підприємств, вітчизняні ЕСКО-компанії.

Ключовими темами форуми стали державна політика у сфері енергоефективності, енергоменеджмент, класичне та поглиблене ЕСКО-партнерство, ЕСКО та енергоменеджмент на державних об'єктах, енергоефективність у промисловості.  Під час форуму учасники ознайомились із сучасними фінансовими механізмами підвищення енергоефективності. Цього року акцент також було зроблено на поширенні енергоефективних інструментів для ОТГ, а також було представлено механізми підвищення рівня енергоефективності для центральних органів виконавчої влади.

Під час Форуму Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандуми про співпрацю із понад 30 ОТГ для спільного впровадження:

  •  програм співфінансування «теплих кредитів» для населення та ОСББ;
  •  енергосервісу для утеплення дитсадків, лікарень та інших бюджетних установ;
  •  енергоменеджменту у бюджетній сфері.

У своїй промові під час форуму Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, розповів про успішні державні механізми з енергоефективності як для домогосподарств, так і для бюджетних установ, зокрема:

  • За 4 роки дії програми «теплих» кредитів більше півмільйона українських сімей скористалися програмою та заощаджують до 70% на комунальних послугах;
  • Вже понад 100 місцевих органів влади додатково співфінансують енергоефективні заходи в рамках «теплих кредитів»;
  • Завдяки енергосервісу відкрито ринок утеплення понад 100 тис. бюджетних установ обсягом понад 8 млрд доларів;
  • ЕСКО-інвестори вже реалізують понад 300 енергосервісних контрактів  вартістю більше 300 млн грн для модернізації дитсадків, шкіл, лікарень та інших установ;
  • ЕСКО-механізм дозволяє заощадити бюджетні кошти на впровадженні енергоефективних заходів та отримати економію 15-70% на витратах за енергоресурси;
  • 206 громад впроваджують енергоменеджмент та економлять до 15% на комунальних послугах.

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Держенергоефективності планують подальшу роботу із поширення кращих енергоефективних практик та використання відповідних фінансових інструментів в ОТГ України у 2019 році, зокрема, заплановано проведення 10 семінарів у регіонах України, на які буде запрошено усі ОТГ регіону.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Пекін +25: Паралельний звіт. Україна 2014-2019

Людмила Порохняк-Гановська, Марина Руденко, Д-р Марта Кічоровська-Кебало, Марфа Скорик, Олена Давліканова

Думки і погляди населення України щодо енергоефективності і енергозбереження

Анна Акерманн, Марія Коваль-Гончар, Антон Грушецький, Поліна Липова