Перший український студентський конкурс "ДЖАЗ" (JAZZ)

З 4 по 6 березня 2019 року в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка відбувся перший український студентський конкурс з міжнародних відносин "ДЖАЗ". Організатором заходу виступили Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС України. Студенти шести українських університетів, які брали участь у конкурсі, змогли протягом трьох конкурсних днів продемонструвати свої знання та аналітичні навички.

Команди обговорювали запропоновані теми, такі як роль санкцій у зміцненні авторитарних режимів, необхідність створення єдиної європейської армії або майбутнє ліберальної Європи. Вони тренувалися відстоювати в дебатах заздалегідь визначені позиції, які не обов'язково відповідають їх власній думці. Окрім того, кожному учаснику відводилася роль, яку він відповідно до її змісту мав зіграти під час моделювання сесії Ради Безпеки ООН. Предметом імітаційної зустрічі були напади на сховища газу в Західній та Східній Україні.

Окрім дебатів та турніру було проведено декілька семінарів, під час яких студенти отримали можливість розширити свої знання у різних сферах, які їм можуть стати у нагоді, як фахівцям із міжнародних відносин.

Під час одного з таких семінарів Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії і колишній посол України в Туреччині, пояснив, чому критичне мислення та безперервна аналітична робота є вкрай важливими для дипломата, особливо в часи "DeepFake". А однією з найважливіших якостей хорошого дипломата у кризові часи є здатність ставити правильні питання (що саме сталося? як це сталося? чому це сталося?), а також включати в спектр відповідей на ці питання максимальний діапазон джерел, - сказав Сергій Корсунський. Про специфіку дипломатичного перекладу та пов'язаних з цим труднощів і викликів, розповіла заступниця директора Дипломатичної академії Євгенія Габер. Тимофій Брік, викладач Київської школи економіки та Вікторія Халанчук, аналітик Центру міжнародних досліджень, ДАУ розповіли про роль статистичних даних у політичній аналітиці та правильне поводження з ними. Студенти навчалися якомога більш самостійно перевіряти статистику та графічні дані, що є вкрай важливим для політика та дипломата.

Перше місце в конкурсі завоювала команда Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова. Ми вітаємо всіх переможців і учасників та сподіваємося на подальші зустрічі на майбутніх дебатах і конкурсах.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників і працівниць судів України

Валерія Рибак, Назарій Боярський

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар