Впровадження тренінгових програм щодо політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків

21 листопада 2018 року відбувся семінар “Впровадження тренінгових програм щодо політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків на базі центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій”.

Захід організовано НАДС, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, ГО “Бюро ґендерних стратегій і бюджетування” в партнерстві із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся Перший заступник Голови НАДС Володимир Купрій, який підкреслив, що Україна за останні роки досягла значного прогресу у реалізації політики гендерної рівності, адже європейський вектор розвитку передбачає утвердження гендерної рівності як у суспільстві загалом, так і у різних його інституціях. Це, насамперед, недопущення гендерної дискримінації, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних і сімейних обов'язків, унеможливлення проявів гендерного насильства тощо.

У державному управлінні та місцевому самоврядуванні гендерна політика має спрямовуватися на забезпечення збалансованої участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень, що сприятиме розвитку гендерної демократії, формуванню нового світогляду щодо ролі жінки у сфері управління, а отже, утвердженню в системі державної служби та служби в органах місцевого самоврядування гендерної паритетності.

Також з вітальним словом до учасників заходу звернулась Олена Давліканова, програмна координаторка Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

У рамках проведення семінару експертки з ґендерної політики та ґендерного бюджетування Тетяна Іваніна та Юлія Савельєва, спільно з учасниками заходу, обговорили питання щодо ґендерних аспектів життєвого циклу людини, моніторингу досягнення ґендерної рівності у глобальних рейтингах, стратегії подолання ґендерних розривів та ґендерних відмінностей на різних етапах життєвого циклу.

Крім того, учасники заходу обговорили питання оцінки потреб ЦППК щодо підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань гендерної рівності.

Участь у заході взяли керівники та представники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Бухарест 9: у пошуках співпраці на східному фланзі НАТО?

Сергій Герасимчук

Українська призма: Зовнішня політика 2018. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Стандарти недискримінаційної реклами: світові тенденції та українські ініціативи

Лукас Боде, Олена Бучинська, Олена Давліканова, Олег Кобельков, Жустіна Райжите, Ірина Лилик, Юрій Сахно, Наталія Федорович