Комплексний підхід до енергоефективності в об'єднаній територіальній громаді (ОТГ)

В с. Зубра Солонківської ОТГ Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та ГО «Енергійна країна» провели семінар «Комплексний підхід до енергоефективності в об'єднаній територіальній громаді (ОТГ)».

Участь у семінарі взяли 70 представників ОТГ Львівської області. На початку семінару керівники ОТГ розповіли про стан об'єктів соціальної сфери в ОТГ, а також про реалізовані заходи з енергоефективності, зокрема про заміну вікон і дверей в навчальних закладах, фельдшерського-акушерських пунктах, закладах культури тощо. Аналізуючи здійснені заходи, начальник відділу капітального будівництва, ЖКГ, транспорту та благоустрою Степан Комарницький Солонківської ОТГ зазначив, що в громаді найближчим часом планується розробка програми з енергоефективності, тому даний семінар надзвичайно актуальний на сьогодні і в цій громаді і для сусідніх громад.

В рамках семінару своїми знаннями та досвідом поділилися провідні фахівці з організаційних та технічних аспектів енергозбереження та енергофективності.  

Вадим Литвин, керівник центру енергоефективності, ГО «Асоціація енергоаудиторів» (м. Київ) розповів про особливості та основні етапи планування та проведення проектів з енергоефективності, які на його думку, можуть генерувати прибуток та окупаються, а окрім того є сталими та не закінчуються на етапі «здачі в експлуатацію». Використовуючи приклади проектів у м. Київ, Вадим Литвин розповів про запровадження системи енергомоніторингу, проведення термосанації. Усі енергоефективні заходи призводять до значного зменшення втрат теплової енергії: у випадку утеплення цоколю – на 32%, заміни вікон та вхідних дверей – на 32%, а утеплення покрівлі – на 64%.

Сергій Парасочка, експерт ГО «Експертна платформа з енергоефективності» (м. Полтава) у своєму виступі сконцентрувався на класифікації заходів з підвищення енергоефективності та представив їх основні переваги та недоліки. Увагу також було приділено порівнянню центрального та  децентралізованого теплопостачання. Сергій Парасочка також детально окреслив особливості споживання енергії будинками, методи забезпечення комфорту у будівлях та дотримання санітарно-гігієнічних умов.

Павло Лукащук, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження (м. Київ) представив учасникам семінару інструменти підтримки енергоефективності з боку державної влади. Він підкреслив позитивну динаміку скорочення споживання газу у 2014-2017 рр. та введення нових теплових потужностей із заміщення газу. Павло Лукащук також окреслив можливості використання «чистої енергетики» домогосподарствами (сонячні та вітрові електростанції, геотермальні електроустановки) та зазначив, що в Україні існують наразі достатньо сприятливі умови для розвитку відновлюваної електроенергетики.

Юлія Кірвас, голова правління ГС "Одеський регіональний енергетичний кластер" (м. Одеса) розповіла про фінансові механізми залучення міжнародної матеріально-технічної допомоги до проектів енергоефективності громади. Окресливши спочатку особливості формування бюджетів ОТГ, Юлія Кірвас розповіла про такі механізми залучення коштів як субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ, Державний фонд регіонального розвитку, Фонд енергоефективності, проекти міжнародної технічної допомоги та державно-приватне партнерство.

 

Наступний семінар планується провести для ОТГ Чернівецької області в листопаді 2018 року.   

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко