Дипломатична академія – Одеський семінар

Нинішнє становище сфери безпеки в Україні та навколо неї суттєво збільшило попит на висококваліфікованих дипломатів та державних службовців, включно із тими, що працюють в обласних та місцевих органах влади. Беручи до уваги різноманіття загроз, з яким наразі зіштовхується Україна, потрібно докладати зусиль не лише для розвитку практичних навичок нового типу державних службовців, але й для розвитку стратегічного мислення та навчання протягом життя дипломатів та держслужбовців.

Задля досягнення цієї мети в Одеському Дипломатичному клубі з 14 по 20 жовтня 2018 року відбувся другий семінар Дипломатичної академії (ДАОС). Семінар було організовано Дипломатичною академією ім. Геннадія Удовенко при Міністерстві закордонних справ України у тісній співпраці із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Програмою професійного розвитку НАТО.

В семінарі взяли участь двадцять два державних службовці із девяти областей України, а також представники Міністерства закордонних справ України, Адміністрації Президента України, Секретаріату Президента України, штабу Військово-Морських Сил України та Національної академії Державної прикордонної служби України.

Протягом семи днів тренінгу учасники разом із високого рівня спікерами розглянули перспективи та стан двосторонніх відносин України з США, Росією, державами-членами ЄС, та зокрема країнами Вишеградської четвірки.  Окрему увагу було приділено європейській та євро-атлантичній інтеграції України, а також економіці та інвестиціям в регіональному розрізі й міжнародній співпраці. Учасникам також була запропонована симуляційна гра, спрямована на розвиток навичок кризового менеджменту. Окрім того, вони прослухали лекцію щодо проблем міжкультурної комунікації, протоколу та етикету у роботі державного службовця.

Спікерами під час семінару виступили Посол Сергій Корсунський, Директор Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенко, Ігор Коваль, Директор Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Оксана Осадча, Національний політичний координатор Представництва НАТО в Україні, Надія Коваль, Голова Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України, Франц-Йозеф Лерш-Мензе, в минулому Міністр з федеральних справ, Європи та медіа землі Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина, Тарас Токарський, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції, Андреас Кіфер, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Сьюзан Стюарт, старший дослідник Німецького Інституту з питань безпеки та міжнародних питань (SWP) та інші відомі експерти.  

Результатом семінару стало формування мережі державних службовців, що займаються зовнішніми економічними та політичними відносинами на центральному та регіональному рівнях. Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці із Дипломатичною академією України планує і надалі підтримувати розвиток цієї мережі.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко