Проект з побудови сценаріїв «Білорусь 2030»

З 13 по 15 жовтня 23 студенток та студентів з Білорусі й Німеччини працювали над проектом з побудови сценаріїв «Білорусь 2030». Захід, що відбувся в Мінській області, був організований разом з Факультетом міжнародних відносин Білоруського державного університету.

На початку заходу групи окреслили ключові фактори в політичній, соціально-економічній та екологічній сферах в Білорусі. Під час пленарної частини учасниці та учасники дійшли згоди щодо найважливіших факторів, які мають бути враховані для різних сценаріїв. Додатково були визначені рушійні сили у вираженні відповідних ключових факторів. А наступним кроком стало напрацювання чотирьох ймовірних сценаріїв для Білорусі на 2030 рік на основі обох вказаних аспектів. Дискусії були цікавими та напруженими. Учасниці та учасники гаряче обговорювали серед інших такі питання: «Наскільки реалістичні дані сценарії?» та «Які з них є однозначно бажаними та вартими того, щоб над ними працювати?»

Захід надав можливість набуття учасниками важливих компетенцій стратегічного планування в сферах внутрішньої та зовнішньої політики. А різноманітні завдання, вирішення яких вимагало неабиякого креативного підходу, стали для учасниць та учасників обох країн особливо цінним досвідом. Крім того, семінар дозволив студентам з Німеччини отримати уявлення щодо актуальних особливостей та тенденцій білоруської політики. Проект побудови сценаріїв, що став черговим з низки заходів в рамках «Young Leaders Forum», організованих Фондом імені Фрідріха Еберта, зробив вагомий внесок до розвитку білорусько - німецьких обмінів на студентському рівні.

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua