Ставлення українців до соціал-демократії

Українське суспільство є достатньо «політизованим», адже, як свідчать дослідження, політикою цікавиться майже половина всього населення України. Однак політико-ідеологічні уподобання громадян є фрагментарними і неструктурованим, значній кількості людей складно ідентифікувати себе з «лівими», «правими» або «центристами» та визначити, яка ідеологія відповідає їхнім життєвим поглядам. Водночас українці певною мірою тяжіють до центристських поглядів, а соціал-демократична течія як «золота середина» користується в українців найбільшою підтримкою.

З якими ідеологіями ідентифікують себе українці в різних регіонах? Як вони розуміють такі поняття, як «свобода», «справедливість» та «солідарність»? Як українське суспільство оцінює якість соціального забезпечення в сучасній Україні та за часів СРСР? Чи готові українці платити більше податків заради кращої системи соціального захисту? Які з політичних партій, на думку населення України, розділяють соціал-демократичні цінності?

Щоб почути відповіді на ці та інші запитання та обговорити їх в колі експертів запрошуємо Вас приєднатися до обговорення результатів всеукраїнського соціологічного дослідження «Ставлення українців до соціал-демократії». Захід відбудеться 12 жовтня 2018 року з 11.00 до 13.30 (реєстрація з 10.30 год.) в Inveria Flow space, вул. Володимирська 49а.

Результати представлятимуть Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Інститут Горшеніна. В рамках дослідження було проведено 5 фокус-групових дискусій у м. Київ, м. Дніпро, м. Львів, м. Одеса та м. Чернігів та опитано 2000 респондентів.

Також своїми думками щодо дослідження із учасниками поділяться Марсель Рьотіг, директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Конрад Голота, радник з питань партій у Центральній та Східній Європі, Партія європейських соціалістів (PES) та Богдан Ференс, член координаційної Ради, Інститут демократії та соціального прогресу; співзасновник, СД Платформа

Для реєстрації на захід заповніть, будь ласка, онлайн форму за цим посиланням: http://tiny.cc/social-democracy

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко