Ставлення українців до соціал-демократії

Українське суспільство є достатньо «політизованим», адже, як свідчать дослідження, політикою цікавиться майже половина всього населення України. Однак політико-ідеологічні уподобання громадян є фрагментарними і неструктурованим, значній кількості людей складно ідентифікувати себе з «лівими», «правими» або «центристами» та визначити, яка ідеологія відповідає їхнім життєвим поглядам. Водночас українці певною мірою тяжіють до центристських поглядів, а соціал-демократична течія як «золота середина» користується в українців найбільшою підтримкою.

З якими ідеологіями ідентифікують себе українці в різних регіонах? Як вони розуміють такі поняття, як «свобода», «справедливість» та «солідарність»? Як українське суспільство оцінює якість соціального забезпечення в сучасній Україні та за часів СРСР? Чи готові українці платити більше податків заради кращої системи соціального захисту? Які з політичних партій, на думку населення України, розділяють соціал-демократичні цінності?

Щоб почути відповіді на ці та інші запитання та обговорити їх в колі експертів запрошуємо Вас приєднатися до обговорення результатів всеукраїнського соціологічного дослідження «Ставлення українців до соціал-демократії». Захід відбудеться 12 жовтня 2018 року з 11.00 до 13.30 (реєстрація з 10.30 год.) в Inveria Flow space, вул. Володимирська 49а.

Результати представлятимуть Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Інститут Горшеніна. В рамках дослідження було проведено 5 фокус-групових дискусій у м. Київ, м. Дніпро, м. Львів, м. Одеса та м. Чернігів та опитано 2000 респондентів.

Також своїми думками щодо дослідження із учасниками поділяться Марсель Рьотіг, директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Конрад Голота, радник з питань партій у Центральній та Східній Європі, Партія європейських соціалістів (PES) та Богдан Ференс, член координаційної Ради, Інститут демократії та соціального прогресу; співзасновник, СД Платформа

Для реєстрації на захід заповніть, будь ласка, онлайн форму за цим посиланням: http://tiny.cc/social-democracy

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Яковенко Ігор Валентинович

Реформа системи охорони здоров´я: в очікуванні перших результатів

Устименко В.А., Джабраілов Р.А., Заблодська І.В., Зельдіна О.Р., Мельникова М.В., Герасименко Н.О., Градобоєва Є.С., Гречана С.І., Єремєєва Н.В., Рогозян Ю.С., Санченко А.Є., Тарасевич О.В., Toкунова А.В., Трегуб О.А.

Економіко-правові засоби стимулюючого впливу на розвиток Донбасу. Спільний науково-практичний проект 2018 року

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017