Cемінари із використання механізму енергосервісного договору

31 липня 2018 року та 2 серпня 2018 року були організовані тематичні семінари із використання енергосервісу в бюджетній сфері України для Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної служби статистики України. ЕСКО - вид енергосервісу, широко запроваджуваний у світі, який передбачає енергомодернізацію об'єктів, в тому числі й державних установ, за кошти приватного інвестора.

Ці служби стали одними з перших органів влади, які виявили бажання працювати з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України у цій сфері, уклавши відповідний Меморандум. На тематичному семінарі розглянуто усі тонкощі проведення ЕСКО-тендерів у Системі «ProZorro» (https://prozorro.gov.ua) та укладання договорів. Як наголосив в рамках семінару Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності, ключовою перевагою енергосервісу є залучення не бюджетних коштів, а приватних інвестицій в енергоефективні проекти. При цьому, інвестор як ніхто інший безпосередньо зацікавлений у проведенні робіт на високому рівні, щоб отримати максимальну економію енергоспоживання, оскільки ця економія – запорука повернення вкладених інвестицій.

Учасники семінару також дізналися про практичний досвід виконання ЕСКО-контрактів від ЕСКО-інвесторів, які одними з перших зайшли на цей ринок. Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Держенергоефективності планують продовжити співпрацю та провести подальші навчальні семінари для інших бюджетних установ України.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Яковенко Ігор Валентинович

Реформа системи охорони здоров´я: в очікуванні перших результатів

Устименко В.А., Джабраілов Р.А., Заблодська І.В., Зельдіна О.Р., Мельникова М.В., Герасименко Н.О., Градобоєва Є.С., Гречана С.І., Єремєєва Н.В., Рогозян Ю.С., Санченко А.Є., Тарасевич О.В., Toкунова А.В., Трегуб О.А.

Економіко-правові засоби стимулюючого впливу на розвиток Донбасу. Спільний науково-практичний проект 2018 року

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017