Cемінари із використання механізму енергосервісного договору

31 липня 2018 року та 2 серпня 2018 року були організовані тематичні семінари із використання енергосервісу в бюджетній сфері України для Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної служби статистики України. ЕСКО - вид енергосервісу, широко запроваджуваний у світі, який передбачає енергомодернізацію об'єктів, в тому числі й державних установ, за кошти приватного інвестора.

Ці служби стали одними з перших органів влади, які виявили бажання працювати з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України у цій сфері, уклавши відповідний Меморандум. На тематичному семінарі розглянуто усі тонкощі проведення ЕСКО-тендерів у Системі «ProZorro» (https://prozorro.gov.ua) та укладання договорів. Як наголосив в рамках семінару Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності, ключовою перевагою енергосервісу є залучення не бюджетних коштів, а приватних інвестицій в енергоефективні проекти. При цьому, інвестор як ніхто інший безпосередньо зацікавлений у проведенні робіт на високому рівні, щоб отримати максимальну економію енергоспоживання, оскільки ця економія – запорука повернення вкладених інвестицій.

Учасники семінару також дізналися про практичний досвід виконання ЕСКО-контрактів від ЕСКО-інвесторів, які одними з перших зайшли на цей ринок. Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Держенергоефективності планують продовжити співпрацю та провести подальші навчальні семінари для інших бюджетних установ України.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко