Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади

Тренінг «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» розроблено та впроваджено ГО «Вектор прав людини», проектом «Суд людською мовою», Радою суддів України, Прес-службою Ради суддів України та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Це перша системна тренінгова програма навчання для представників судів, які виконують обов’язки прес-секретарів, метою якої є створення сприятливого комунікативного середовища між громадськістю, медіа та представниками судової влади.

Протягом тренінгу учасники\ці були ознайомлені із поняттям, загальними аспектами прав людини та видами громадського контролю за їх реалізацією, а також підвищили рівень знань та навичок застосування комунікативних інструментів в роботі судів із медіа та громадськістю. Такі підходи є одним з факторів забезпечення права на справедливий суд, особливо в частині забезпечення компонентів права на відкрите слухання судової справи, наприклад, доступ громадськості, представників медіа на відкрите судове слухання, його онлайн трансляція технічними засобами суду, висвітлення інформації про судове слухання на сайтах судів та сторінках у соціальних мережах. Значну увагу було приділено практичним вправам на відпрацювання дій у кризових комунікаційних ситуаціях або під час організації медіазаходів.

Семінари є продовженням просвітницької роботи, що провадилась у 2016-2017 роках. Її результати відображено у дослідженні "Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України". Так, наприклад, майже половина судів, що взяли участь в опитуванні, мають сторінки у facebook, 55% з них зареєструвалися у 2016-2017 роках. Суди активно почали використовувати трансляції судових засідань технічними засобами судів до мережі YouTube, - вже у 19 областях України в судах проводиться такі трансляції. 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2018. Аналітичне дослідження

к.політ.н. Бурейко Н., Максак Г., к.політ.н. Шелест Г.

Стандарти недискримінаційної реклами: світові тенденції та українські ініціативи

Лукас Боде, Олена Бучинська, Олена Давліканова, Олег Кобельков, Жустіна Райжите, Ірина Лилик, Юрій Сахно, Наталія Федорович

Забезпечення якості та безпечності житлово-комунальних послуг через формування систем підготовки та професійної атестації менеджерів житлового будинку
Ольга Максименко, Зоя Гуліна, Олена Гуліна, Олена Давліканова