Енергосервісні контракти для будівель Міністерства оборони

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Держенергоефективності розпочали співпрацю щодо впровадження енергосервісу на об’єктах Міноборони. 11 липня 2018 р. було проведено семінар для представників Міністерства оборони України щодо механізму енергосервісного контракту. Він дозволяє впровадити необхідні заходи з енергоефективності, не залучаючи бюджетні кошти, а зробити за кошти інвестора. Результатом стане суттєве зменшення енергоспоживання та заощадження на витратах на комунальні платежі, а також підвищення комфорту перебування у приміщеннях та подовження життєвого циклу будівель.

У рамках семінару Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував вигоди від впровадження ЕСКО-проектів не лише у бюджетних закладах, а й на військових об’єктах, установах та організаціях, підпорядкованих Міністерству оборони України. Також детальніше щодо механізму реалізації ЕСКО-проектів розповів радник голови Держенергоефективності, голова Української асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт. Він підкреслив основну перевагу енергосервісу: Спеціально створений ЕСКО-модуль в системі «PROZORRO», що функціонує із листопада 2017 року, оцінює пропозицію інвестора не за найменшою ціною, як при стандартних закупівлях товарів, робіт чи послуг, а за найвищим показником ефективності енергосервісного договору. Цей показник є інвестиційною оцінкою привабливості проекту для замовника – бюджетної установи.

З 2017 року Держенергоефективності та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні налагоджують співпрацю із центральними органами виконавчої влади для реалізації ЕСКО-проектів саме у державних закладах. Спільними зусиллями сформовано базу, яка, крім 13 тис. бюджетних установ, тепер налічує ще близько 4 тис. об’єктів ЦОВВ, які вже можуть оцінювати ЕСКО-інвестори для реалізації енергоефективних проектів.  (http://saee.gov.ua/…/files/doc…/ESCO_objects_04_06_2018.xlsx). Міноборони узагальнило та оприлюднило на своєму сайті інформацію щодо енергоспоживання 330 потенційних ЕСКО-об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів (http://www.mil.gov.ua/diyalnist/energy).

Також усі учасники семінару мали нагоду обговорити можливості співпраці з представниками 7 компаній, які мають досвід реалізації ЕСКО-проектів в Україні. Фактично за півроку 2018 року оголошено понад 400 ЕСКО-тендерів, після завершення яких вже укладено 148 договорів на суму близько 123 млн. гривень.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2018. Аналітичне дослідження

к.політ.н. Бурейко Н., Максак Г., к.політ.н. Шелест Г.

Стандарти недискримінаційної реклами: світові тенденції та українські ініціативи

Лукас Боде, Олена Бучинська, Олена Давліканова, Олег Кобельков, Жустіна Райжите, Ірина Лилик, Юрій Сахно, Наталія Федорович

Забезпечення якості та безпечності житлово-комунальних послуг через формування систем підготовки та професійної атестації менеджерів житлового будинку
Ольга Максименко, Зоя Гуліна, Олена Гуліна, Олена Давліканова