Впровадження ЕСКО-механізму в житловій сфері

У Миколаєві пройшов перший семінар, присвячений впровадженню ЕСКО-механізму в житловій сфері.

 

08 червня 2018 року в Миколаєві пройшов перший семінар, організований Держенергоефективності у співпраці із Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта, “Нові інструменти підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках м. Миколаїв”.

У семінарі взяли участь близько 80 керівників ОСББ та ЖБК Миколаївщини, представників місцевої влади, банків, громадськості та ЗМІ.

Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт ознайомив присутніх з механізмом використання енергосервісу в багатоквартирних будинках, особливостями підготовки та виконання ЕСКО-договорів, тими перевагами, які отримають мешканці будинків як на початковому етапі, так довгостроковій перспективі. Заступник Миколаївського міського голови Олександр Омельчук розповів про економічний ефект міської програми співфінансування «теплих» кредитів.

Успіхами та планами інвестування коштів в ЕСКО-проекти поділилися керівники трьох ЕСКО-компаній: “КиївЕСКО”, “Енергосервіс Н”, “ЄвроЕСКО”. Паралельно були оговорені проблеми, які можуть виникати у процесі виконання договору, та визначені шляхи їх подолання. Спікери семінару, відповідаючи на численні запитання учасників щодо особливостей ЕСКО-механізму, висвітлили законодавчу підтримку енергосервісу та детально розкрили всі тонкощі виконання ЕСКО-договорів.

Проведений на Миколаївщині захід допоможе розширити сферу застосування одного з найефективніших методів ресурсозбереження та підвищення енергоефективності будівель. ОСББ, для яких питання енергозбереження є особливо актуальним, зможуть використати ЕСКО-механізм для покращення умов проживання мешканців будинків та скорочення витрат на оплату комунальних послуг. Подальші семінари з цієї тематики заплановано провести у м. Чернігів, м. Хмельницький, м. Полтава, м. Луцьк та м. Черкаси.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017

Устименко В.А., Заблодська І.В.

Досвід об´єднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти