Дуальна освіта - зроблено в Німеччині

З 28 травня по 1 червня 2018 року українська делегація відвідала Гамбург в рамках інформаційної поїздки, присвяченої системі дуальної освіти. Поїздку організовано Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні в партнерстві з Федерацією роботодавців металургійної та електро-промисловості NORDMETALL.

Представники Міністерства освіти України, українських університетів та компаній, а також Федерації роботодавців ознайомились із варіантами організації навчального процесу в навчальному закладі та на підприємстві, дізнались про особливості дуальних програм на рівні професійного навчання та вищої освіти, вивчили досвід державних та приватних навчальних закладів.

Законодавство, основні цілі, моделі співпраці сторін у системі дуальної освіти, вигоди для компаній та студентів, і багато інших тем обговорювались учасниками\цями з представниками палат, організацій роботодавців, компаній, Регіонального Міністерства освіти, з викладачами і студентами, що навчаються за дуальними програмами. Група відвідала приватний навчальний заклад Nordacademy та технічний університет Гамбург-Харбург, компанії STILL та Autoliv.

Вивчення німецького досвіду має допомогти українській стороні у пошуку шляхів запровадження дуальної освіти в Україні. З 2013 року ФФЕ спільно з Міністерством освіти та Українською асоціацією маркетингу працюють над проектом "Впровадження дуальної освіти в практику українських університетів задля підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці".

Завдяки зусиллям ФФЕ та співпраці з мережею партнерів, було розроблено Концепцію дуальної освіти, яку прийняли 26 січня 2018 року на Колегії при Міністерстві освіти і науки України. Розвиток законодавчої рамки є наступним кроком для запровадження дуальної освіти в Україні, зокрема на рівні вищої освіти.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2018. Аналітичне дослідження

к.політ.н. Бурейко Н., Максак Г., к.політ.н. Шелест Г.

Стандарти недискримінаційної реклами: світові тенденції та українські ініціативи

Лукас Боде, Олена Бучинська, Олена Давліканова, Олег Кобельков, Жустіна Райжите, Ірина Лилик, Юрій Сахно, Наталія Федорович

Забезпечення якості та безпечності житлово-комунальних послуг через формування систем підготовки та професійної атестації менеджерів житлового будинку
Ольга Максименко, Зоя Гуліна, Олена Гуліна, Олена Давліканова