Реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади

В  Україні  реалізується  реформа  місцевого  самоврядування  та  децентралізація  влади, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Важливою складовою та запорукою реалізації  цієї реформи є формування спроможних громад, які будуть ефективно та самостійно організовувати свою роботу.

В контексті даної реформи, Фонд Фрідріха Еберта  у співпраці з «Ресурсно-інформаційним центом «Громади Вінниччини», «Інститутом розвитку демократії та регіональних ініціатив» та Вінницьким обласним осередком Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» організували та провели 17-19 травня у місті Вінниці тренінг «Стратегічне планування як інструмент соціально-економічного розвитку».

Загалом тренінг викликав високий рівень зацікавленості зі сторони громадськості, на адресу організаторів надійшло більше ста заявок, з яких було відібрано 30 учасників. Серед учасників представники органів місцевого самоврядування, державні службовці, представники громадських організацій, юристи, викладачі, які приїхали до Вінниці з різних областей України.

Стратегія розвитку об’єднаної територіальної громади є ключовим документом, який приймається громадою та визначає довгострокову політику суспільно-економічного розвитку.

Комплекс запланованих у Стратегії заходів повинен об’єднувати територіальну громаду – у тому числі представників громадських організацій, підприємців, працівників бюджетної сфери. Саме тому практичні поради щодо написання стратегій розвитку громад є дуже цінними та актуальними в процесі реалізації даних реформ.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017

Устименко В.А., Заблодська І.В.

Досвід об´єднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти