Київський медіа-кіноклуб «Стале життя»

Фонд ім. Фрідріха Еберта (Регіональне представництво в Україні та Білорусі) та Молодіжний правозахисний центр в рамках всеукраїнського кінофестивалю «Стале життя» 23 вересня 2009 року провели чергове засідання Київського медіа-кіноклубу.

У програмі - перегляд короткометражних фільмів – учасників фесту «Стале життя», серед яких анімаційні: «M’ясниця 1;2;2,5», «Універсамні війни», «Революція Ртів», «Код Біорізноманіття». Всеукраїнський фестиваль «Стале життя» ініціювала громадська організація «ECCE HOMO», Одеса. Фестиваль проходить у Києві, Одесі, Тернополі та інших містах України. Він присвячений поширенню ідеї сталого розвитку та гармонізації сучасного життя. Докладніше:
http://stalezhyttya.wordpress.com/
Засідання Київського медіа-кіноклубу 23 вересня проходило в рамках Тижня клімату в Україні, який триває з 18 до 26 версеня 2009 року. З цієї нагоди було продемонстровано фільм Альберта Ґора "Незручна правда" про зміну клімату. Серед гостей клубу були активісти руху 350.org та Ірина Ставчук, координатор з питань зміни клімату Національного екологічного центру України. Всесвітній тиждень клімату об’єднує індивідуальні чи колективні зусилля, щоби протистояти зміні клімату. Зміна клімату ставить людство перед рішучим вибором. Ми можемо уникнути катастрофічних наслідків зміни клімату для майбутніх поколінь, якщо укладемо нову міжнародну угоду, яка б регулювала рівень викидів парникових газів в атмосферу після завершення дії Кіотського протоколу у 2012 році.

"Незручна правда" – американський документальний фільм про глобальне потепління та зміну клімату. Головним героєм фільму став екс-віце-президент США Альберт Ґор, який за свій внесок у боротьбу проти глобального потепління 2007 року отримав Нобелівську премію миру. Стрічка, що базується на книзі пана Ґора, отримала нагороду Американської кіноакадемії як найкращий документальний фільм та дві нагороди Оскар у номінаціях "найкращий документальний фільм" та "найкраща пісня". Фільм став одним із найприбутковіших у жанрі кінодокументалістики – від часу виходу у 2006 році він посідає четверте місце за зборами від прокату серед документальних фільмів.

У фільмі зібрані унікальні кадри танення льодовиків та інших змін у природному середовищі, спричинених глобальним потеплінням. Альберт Ґор розповідає про власне життя та своє наукове і людське зацікавлення глобальним потепління та станом довкілля. Показуючи загрози для людства, він закликає рятувати світ, поки ще не пізно. Хоча стрічку не зовсім однозначно сприйняли науковці, проте вона змінила звичайних людей не лише в США, а й у всьому світі, які зрозуміли свою відповідальність за долю планети.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко