"Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень"

15 грудня 2017 року відбувся завершальний захід «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень» у м. Одеса. В рамках проекту Держенергоефективності у співпраці із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» було проведено 11 заходів для представників місцевої влади у містах Луцьк, Чернівці, Одеса, Ужгород, Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ, Суми, Тернопіль, Сєверодонецьк, Хмельницький.

Система енергетичного менеджменту - це комплекс заходів, що складається з моніторингу енергоспоживання та впровадження організаційних заходів, планування впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання, залучення джерел фінансування заходів з підвищення ефективності енергоспоживання, контролю за ефективністю впровадження заходів зі зниження енергоспоживання, мотивації до ощадного енергоспоживання.

Під час серії заходів експертами було представлено переваги енергоменеджменту у бюджетній сфері та надано рекомендації щодо його впровадження. Вадим Литвин, Керівник центру енергоефективності, ГО «Асоціація енергоаудиторів» та Дмитро Сакалюк, експерту ГО «Еко-клуб» розповідали учасникам про концептуальні підходи Положення про впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах у містах/районах/областях та концепцію матеріального стимулювання осіб, задіяних в системах Енергоменеджменту. Також окрему увагу було приділено механізмам розподілу та використання коштів, заощаджених від Енергоменеджменту для реінвестиції в енергоефективність бюджетних установ.  За результатами проведених заходів планується, що кількість бюджетних установ, які використовують систему енергоменеджменту з урахуванням методичних рекомендацій Держенергоефективності збільшиться та кількість спожитих об’єктами бюджетної сфери енергоресурсів зменшиться.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua