Курс «Права людини мовою документального кіно»

6 грудня 2017 року закінчився позанавчальний освітній курс «Права людини мовою документального кіно», який протягом осені проводила Київська школа прав людини та демократії (Центр громадянських свобод) разом із Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта та Міжнародним кінофестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Члени-консультанти юридичних клінік НАВС, розташованих у місті Києві, взяли участь у даному навчальному курсі та двічі на місяць відвідували лекції-бесіди з провідними фахівцями та експертами у правозахисній сфері: головою правління Центру громадянських свобод Олександрою Матвійчук, головою Секретаріату Уповноваженого з прав людини Богданом Крикливенком, головою Центру дослідження діяльності правоохоронних органів Олегом Мартиненком, головою Експертного центру з прав людини Юрієм Бєлоусовим, правозахисницею Української Гельсінської спілки з прав людини Марією Ципящу та іншими.

Загалом, відбулося вісім зустрічей з правозахисниками, які разом з учасниками курсу розглянули найосновніші права людини передбачені Конвенцією про захист прав людини та основоположні свободи, легітимні передумови та способи їх обмеження державою, а також наслідки їх порушення та засоби захисту.

У рамках курсу відбулися покази документальних фільмів з колекції Docudays UA, у яких підіймалися питання, що стосуються права на життя, свободи слова, протестів, питання рівності, тощо. Щоразу перед та після показу фільмів учасники обговорювали задані теми з експертами правозахисної сфери. Цікаво було спостерігати, що у більшості випадках після перегляду фільму думка учасників змінювалася, а впевненість у тому, що права людини незалежно від статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану в разі їх обмеження чи порушення необхідно захищати. Адже права людини – це цінності, які закладені в основу міжнародного та національного права.

Вітаємо учасників курсу з його успішним завершенням та бажаємо їм сил, терпіння і наснаги для подальшого набуття та удосконалення власних знань

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Яковенко Ігор Валентинович

Реформа системи охорони здоров´я: в очікуванні перших результатів

Устименко В.А., Джабраілов Р.А., Заблодська І.В., Зельдіна О.Р., Мельникова М.В., Герасименко Н.О., Градобоєва Є.С., Гречана С.І., Єремєєва Н.В., Рогозян Ю.С., Санченко А.Є., Тарасевич О.В., Toкунова А.В., Трегуб О.А.

Економіко-правові засоби стимулюючого впливу на розвиток Донбасу. Спільний науково-практичний проект 2018 року

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017