Національний експертний форум «У пошуках рівноваги»

28 листопада 2017 року у Києві відбувся Національний експертний форум «У пошуках рівноваги». Форум є комунікаційним майданчиком, на якому збираються провідні українські та європейські експерти, відповідальні за прийняття рішень, визначення державної політики спеціалісти та політики. В рамках експертних дискусій спікери разом із учасниками аналізують ситуацію та вдаються до пошуку рішень для тих викликів, з якими зіштовхується Україна у світі, що змінюється. Організаторами Форуму стали Інститут Горшеніна та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

 

 

Форум зібрав понад 200 поважних гостей з усієї України та з-за кордону. Серед них були політики, депутати парламенту, провідні експерти, журналісти та підприємці. В рамках першої панелі Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ України, Олександр Литвиненко, заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України, Віктор Кононенко, Заступник голови Служби безпеки України, Александр Вінніков, Директор Офісу зв'язку НАТО в Україні, Глава представництва НАТО в Україні та Курт Волкер, спеціальний представник США з питань України (відео-звернення) представили свої погляди щодо формули безпеки для України. Міністр внутрішніх справ України окреслив шляхи звільнення Донбасу та відновлення територіальної цілісності України. Він також представив дані щодо кількості російських військових, що перебувають на тимчасово окупованих територіях України. Учасники панелі погодилися, що перед Україною стоять як зовнішні, так і внутрішні виклики, і останні серед іншого провокуються і ззовні. Курт Волкер висловився щодо майбутнього та життєздатності Мінських угод, мандату миротворчої операції на Донбасі. Він також підкреслив, що ніхто не має забувати про те, що люди, що живуть на Донбасі, є громадянами України. Ті хто опинився за лінією розмежування, часто не мають нормального доступу по об’єктів інфраструктури, соціальних послуг та нормальних умов життя. На його думку, ці люди мають чути та відчувати, що вони не є ізольованими та держава Україна піклується про них.

Під час другої панелі Форуму учасники обговорювали стратегії економічного зростання України. Анатолій Гіршфельд, виконавчий директор Національного Комітету з промислового розвитку України,  народний депутат України, Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України та Ігор Мазепа, генеральний директор Concorde Capital говорили про підходи до забезпечення економічного зростання, які конкурують один із одним: підтримка та захист національного виробника проти вільного ринку, індустріалізація проти розвитку аграрного сектору економіки України. Вони також висловили свої думки щодо приватизації та роботи державних компаній України. Ігор Мазепа, наводячи приклад Польщі, зазначив, що тільки приватизація може звільнити українську економіку від надмірної ролі державних службовців та держави в ній.

Остання панель була присвячена суб’єктності України у новому європейському політичному ландшафтові.  В рамках панелі Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України відмітив, що майбутнє Європи нерозривно пов’язане із Україною. На його думку, Україна буде не тільки визначати свій шлях до Європи, але й відігравати роль у визначенні самої суті європейського проекту. Марсель Рьотіг, директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Богуслав Хработа, головний редактор Rzeczpospolita (Польща), Джейсон Смарт, голова ГО «За вільну Україну» поговорили із учасниками про місце України у Європі в рамках тих умов та викликів, які зараз стоять перед Європою. Вони також торкнулися теми побудови стосунків України із сусідньою Росією та Польщею. Богуслав Хработа визнав, що історичне мислення має сильний вплив на сьогоднішню політику Польщі, але, на його думку, добрі соціальні та інституційні відносини не мають бути принесені в жертву минулому.

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Яковенко Ігор Валентинович

Реформа системи охорони здоров´я: в очікуванні перших результатів

Устименко В.А., Джабраілов Р.А., Заблодська І.В., Зельдіна О.Р., Мельникова М.В., Герасименко Н.О., Градобоєва Є.С., Гречана С.І., Єремєєва Н.В., Рогозян Ю.С., Санченко А.Є., Тарасевич О.В., Toкунова А.В., Трегуб О.А.

Економіко-правові засоби стимулюючого впливу на розвиток Донбасу. Спільний науково-практичний проект 2018 року

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017