Роль молодіжних організацій в розвитку партійної системи та громадянського суспільства України

Роль молодіжних організацій в розвитку партійної системи та громадянського суспільства України — обговорення в Одесі

24 липня 2009 року у Одесі відбулася 9-та зустріч Клубу молодих політиків, темою якої стала „Роль молодіжних організацій в розвитку партійної системи та громадянського суспільства України”. Клуб молодих політиків організовується Центром політичної освіти спільно із Фондом ім. Фрідріха Еберта в Україні та Бєларусі і має на меті створити неформальну дискусійну платформу для зустрічей молодіжних лідерів громадських організацій, політичних партій, науковців, освітян та активної молоді. В Одесі засідання клубу було проведено спільно з громадською організацією “Нове покоління”.

До участі в зустрічі Клубу були запрошені активісти та лідери громадських організації, молодіжних осередків політичних партій, експерти з молодіжної політики з міста Одеси. Основним питанням, яке обговорили учасники стало те, що нового повинні принести в політику молодіжні організації та якою є їхня роль в реформуванні існуючої політичної системи. Під час зустрічі зверталася увага на питання нестачі фінансування та високої залежності від тих, хто фінансує діяльність, недостатня медіа-підтримка молодіжних організацій, відсутність ідеологічної бази в припартійних організаціях. Проте учасники погодилися, що справжня мобілізація своїх членів на вирішення нагальних проблем не потребує значних фінансів - активність компенсує нестачу грошей, для молодіжних організацій зараз головне - віра в свої сили й вирішення конкретних проблем суспільства, а також розуміння того факту, що, якщо молоді люди не здатні запропонувати щось відмінне від старших політиків, зокрема нові цінності, то, фактично, відсутня різниця чи цей політик молодий, чи ні. Головне не в тому, щоб омолодити український політикум за віком, а за способом мислення.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Бухарест 9: у пошуках співпраці на східному фланзі НАТО?

Сергій Герасимчук

Українська призма: Зовнішня політика 2018. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Стандарти недискримінаційної реклами: світові тенденції та українські ініціативи

Лукас Боде, Олена Бучинська, Олена Давліканова, Олег Кобельков, Жустіна Райжите, Ірина Лилик, Юрій Сахно, Наталія Федорович