Як охолодити гарячі точки від Донбасу до Північної Кореї: Літня школа «Безпека в небезпеці»

Майбутні дипломати та молоді люди, що прагнуть реалізуватися у політиці, міжнародних відносинах та аналізі зовнішніх відносин зустрілися під час п’ятої Літньої школи «Безпека в небезпеці» у Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України. ДАУ та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні запросили знаних експертів прочитати лекції та подискутувати із учасниками щодо актуальних питань міжнародної безпеки в рамках ширшої теми «Як охолодити гарячі точки від Донбасу до Північної Кореї?».

Школа розпочалася із обговорення однієї із тем з найвищим пріоритетом для України - консолідація міжнародної підтримки для протидії російській агресії. Тема була висвітлена Джеймсом Шерром з Chatham House та Послом МЗС України з особливих доручень Сергієм Корсунським. Ця тематика знайшла своє логічне продовження в обговоренні механізмів використання міжнародного права для захисту національних інтересів України.  Після того з питання Криму перед учасниками виступила Сінді Віттке, Ляйбніцький інститут, Регенсбург. Вона представила концепт «Острівців згоди», який потім був застосований учасниками до Криму. Наступного дня акцент було зроблено на Європейському Союзі. Серед питань, які у своєму виступі проаналізував Гідо Перуццо, екс-заступник представника Німеччини при Європейському союзі в Брюсселі, Посол, були Брекзіт, вибори у Франції, Великобританії, Болгарії та Німеччині. Учасники, отримавши інформацію з перших рук щодо стану справ у Брюсселі, продовжили дискусію на тему «Куди прямуєш, Європо?». В малих групах учасники шукали відповідь на це питання та презентували їх перед учасниками та спікерами Школи.

Одне із найгостріших питань ЄС, а саме великі обсяги міграції та проблеми спільної європейської політики з питань міграції та притулку, було висвітлено Тімом Рінке, директором проекту Фонду ім. Фрідріха Еберта «Біженці, міграція та інтеграція у Європі», Будапешт. Безпека може опинитися в небезпеці й через «кінець ери стратегічної терплячості» між Північною Кореєю та США у часи президентства Дональда Трампа. За допомогою ґрунтовної презентації Олівера Майера з Німецького інституту з міжнародних та безпекових питань (Берлін) учасники ознайомилися із Корейською дилемою Президента Трампа.

Теми останнього дня роботи Школи стосувалися авторитарного підходу Президента Ердогана у Туреччині та обмежень світової вільної торгівлі на прикладі обговорень у рамках СОТ та самітів G20. Учасникам Школи сподобалися глибокі та детальні презентації спікерів, пленарні дискусії та робота у малих групах, в той час як спікери були вражені глибоким розумінням питань та аналітичними здібностями учасників Школи.

 

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017

Устименко В.А., Заблодська І.В.

Досвід об´єднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти

Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта з співпраці та миру у Європі (Відень)

Форсайт Україна. Чотири сценарії розвитку України