Дискусійний клуб для молодих політиків

Регіональне представництво фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Бєларусі разом з Центром політичної освіти в рамках проекту з організації дискусійного клубу для молодих політиків 20 липня провели в Києві зустріч лідерів молодіжних громадських організації, політичних партій, експертів з молодіжної політики з німецьким дослідником Тобіасом Майером (Європейський університет Віадріна, Франкфурт–на-Одері).

Тобіас Майер проводить дослідження проблем зовнішньої політики України, тому під час зустрічі основними питаннями стали:
- оцінка зовнішньої політики;
- українська політична культура та досвід спілкування з українським eкспертним середовищем;
- структура написання та європейські підходи щодо проведення дослідження.

Дискусія розгорнулася довкола питань порівняння ефективності досліджень, в Німеччині та Україні та важливості безпосередньо спілкуватися з тим, хто творить політику при вивченні того чи іншого питання, в порівнянні з вивченням проблеми виключно з літератури, як це часто відбувається в Україні.

Крім того, учасники торкнулися проблем української зовнішньої політики - як вона твориться, які інтереси, актори та чинники, наскільки процес її творення є прозорим та зрозумілим та продуманим. Під час дискусії неодноразово згадувався основний недолік українського політикотворчого процесу - відсутність чітких стратегій та висока залежність від особистостей.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Бухарест 9: у пошуках співпраці на східному фланзі НАТО?

Сергій Герасимчук

Українська призма: Зовнішня політика 2018. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Стандарти недискримінаційної реклами: світові тенденції та українські ініціативи

Лукас Боде, Олена Бучинська, Олена Давліканова, Олег Кобельков, Жустіна Райжите, Ірина Лилик, Юрій Сахно, Наталія Федорович