Упровадження дуальної освіти у ВНЗ потребує більшої підтримки роботодавців

В українських вишах упроваджуватимуть дуальну систему освіти, що матиме цикли теоретичного і практичного навчання.

Така система наблизить якість підготовки фахівців до вимог ринку праці та дозволить студентам отримувати найсучасніші знання та вміння. Про це йшлося під час засідання Робочої групи МОН з розробки проекту Концепції підготовки фахівців у вищій освіті за дуальною системою, що відбулося 6-7 квітня за участі першого заступника Міністра освіти та науки України Володимира Ковтунця.

Зокрема, нині в Україні до впровадження дуальної системи навчання готові окремі навчальні заклади, підприємства та організації. Елементи такої освіти вже застосовують в низці вітчизняних ВНЗ – Сумському державному університеті, Сумському національному аграрному університеті, Національному лісотехнічному університеті, Донбаській національній академії будівництва та архітектури, Національному аерокосмічному університеті імені М. Є. Жуковського, Національному гірничому університеті та ін. У цих вишах студенти здобувають знання не тільки в освітньому закладі, але й в умовах реального виробництва.Завдяки цьому випускники гарантовано отримують робоче місце, до якого вони майже повністю адаптовані.

Водночас учасники засідання відзначили, що сьогодні дуальній освіті необхідна більша підтримка з боку представників бізнесу як потенційних роботодавців.

На засіданні було презентовано та обговорено план-графік діяльності Робочої групи МОН з опрацювання проекту Концепції підготовки фахівців у вищій освіті за дуальною системою. Матеріали стосовно опрацювання окремих розділів проекту керівники підгруп мають представити під час наступного засідання, яке повинно відбутися у травні.

Варто відзначити, що засідання Робочої групи відбулося в межах Експертної зустрічі проекту «Розробка та впровадження програм дуальної освіти у вищу школу України». Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України в партнерстві з Українською Асоціацією Маркетингу та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. У засіданні також взяли участь Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти МОН, Ірина Бєляєва, директор департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, роботодавці та представники вищих навчальних закладів.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017

Устименко В.А., Заблодська І.В.

Досвід об´єднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти

Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта з співпраці та миру у Європі (Відень)

Форсайт Україна. Чотири сценарії розвитку України