Найбільші проблеми інфраструктури в регіонах України

Практично в кожному регіону нашої країни всі складові інфраструктури знаходяться в незадовільному стані. Особливо це стосується транспортної складової, 14 областей (Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Чернівецька та Чернігівська) в своєму дослідження виділили транспортні проблеми як ключовими, що здатні впливати на рівень розвитку всієї інфраструктури, основними серед яких є: незадовільний стан доріг та низька якість дорожнього покриття доріг різного призначення; високий рівень морального та фізичного зносу матеріально-технічної бази, яка не відповідає сучасним вимогам; недосконала тарифна політика, зокрема, відсутність компенсацій перевезення пільгових категорій населення; неможливість оновлення рухомого складу; недосконалість рухомого складу (зношеність, недостатність автобусів великої та надвеликої місткості); непристосованість до обслуговування людей із обмеженими фізичними можливостями.

Другою за масштабністю проблемою є у природоохоронній (екологічній) складовій розвитку інфраструктури, 11 областей (Вінницька, Житомирська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька та Чернігівська) мають такі проблеми в цій складовій є: не достатній контроль за дотриманням нормативів викидів найбільшими вже існуючими промисловими забруднювачами, а також відсутній постійний облік відходів; не завжди дотримання санітарно-епідеміологічних норм при будівництві нових об’єктів, а також належна фінансова підтримка заходів направлених на покращення навколишнього природного середовища; забруднення навколишнього середовища відходами, які від роботи підприємств так від людської діяльності.

Третьою ключовою проблемою розвитку інфраструктури міститься в таких складових: освітня складова (10 областей), медична складова (9 областей) та культурна складова (8 областей). Об’єднання цих складових обумовлено тим, що вони є суб’єктами бюджетної сфери і мають схожі проблеми такі як: недофінансування даних галузей, брак висококваліфікованих кадрів, низька обізнаність населення стосовно послуг, які надають ці складові, відірваність навчання від сучасних потреб ринку праці, відсутність або недосконалість лабораторій, дослідницьких центрів при вишах та сучасних навчально-виробничих структур при професійно-технічних навчальних закладах, низький рівень взаємодії вищих навчальних закладів і підприємств областей.

До таких висновків прийшли автори дослідження «Інфраструктура регіонів України: пріоритети модернізації». Дослідження було підготовлено Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Поліським фондом регіональних та міжнародних досліджень у співпраці із Асоціацією регіональних аналітичних центрів. Результати дослідження було презентовано під час круглого столу 19 січня 2017 року.  Участь у круглому столі взяли експерти, представники Міністерства інфраструктури та об’єднаних громад. Метою дослідження було проаналізувати та порівняти рівень розвитку інфраструктури усіх регіонів України та надати рекомендації задля покращення стану інфраструктури.

 

Текст дослідження (укр.) дивіться ТУТ.

Резюме дослідження (укр.) дивіться ТУТ.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017

Устименко В.А., Заблодська І.В.

Досвід об´єднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти

Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта з співпраці та миру у Європі (Відень)

Форсайт Україна. Чотири сценарії розвитку України