З 29 лютого по 2 березня 2016 року у Полтаві, Харкові та Дніпропетровську відбулися навчальні семінари на тему: «Інтеграція енергоефективних проектів в українські громади: енергетична санація багатоквартирних будинків».
Під час семінарів, які були організовані Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, експерти Німецького енергетичного агентства DENA та Ініціативи «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO) розповідали представникам місцевої влади, ОСББ, керуючих компаній про німецьку стратегію в галузі енергоефективного будівництва і санації, надали практичні рекомендації щодо здійснення модернізації теплового контуру будівлі (повітряний обмін, температурні мости, матеріали для будівництва, проблема «клаптикового» утеплення), енергетичної модернізації (теплопостачання, вентиляція) та розробки планів санації.
Директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Штефан Мойзер зазначив, що питання підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків в Україні на сьогодні стоїть дуже гостро, адже найбільша частина енергоресурсів споживається саме у житловому секторі. Німеччина має 20-річний досвід з проведення комплексної санації багатоквартирних будинків та має бажання і можливості поділитися своїми напрацюваннями.
Ви можете ознайомитися з презентаціями експертів Лариси Шреккенбах (1, 2, 3), Юрія Чалого (1, 2, 3, 4) та Олени Лауф (1, 2, 3).
Під час заходів було презентовано проект комплексної енергетичної санації 20-25 типових житлових будинків в різних регіонах України. Проект реалізовується Німецьким енергетичним агентством (dena) разом зі своїми партнерами, Ініціативою Житлове господарство в Східній Європі (IWO) і Центром компетенції по великим житловим масивам на замовлення Федерального Міністерства Економіки і Енергетики Німеччині. Детальніше із інформацією про проект, умовами можна ознайомитися на сайті http://sampleprojectsdotorg.wordpress.com Дедлайн для подачі перших заявок про зацікавленість – 20 березня 2016 року.
![]() |
Велика стратегія малих альянсів України: використання потенціалу на фоні глобальних викликів
Сергій Герасимчук, Михайло Драпак
Чи готова Україна до феміністичної зовнішньої політики?
Євгенія Габер, к.політ.н, Ганна Шелест, к.політ.н
Місце України у спільній енергетичній політиці ЄС: реципієнт практик чи ініціативний партнер
Михайло Драпак, Олександр Краєв