Інклюзивне суспільство: досвід Німеччини

З метою сприяння сучасному інклюзивному розвитку міст, Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі спільно з  українськими та білоруськими партнерами провели в містах Мінськ, Новополоцьк та Київ низку семінарів, присвячених темі «Мобільність людей з особливими потребами у публічному просторі». Участь у семінарах взяли представники громадських організацій, Центру соціальної реабілітації, загальноосвітніх шкіл, Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представники урядових установ України.

У ході виступів та дискусій з німецькими експертами, учасники ознайомились з такими темами: доступність та безбар’єрність в публічному просторі, надання сервісних послуг особам із інвалідністю, а також супровід людей з обмеженими можливостями в повсякденному житті у Німеччині. Крім того, під час заходів учасники отримали можливість дати оцінку та сформувати бачення для покращення існуючих підходів у сфері безбар’єрності в Україні та Білорусі. 

Німецький досвід було представлено експертами громадських організацій м. Дармштадт, а саме  ГО «Супровід проживання людей з особливим потребами» та ГО «Клуб людей з інвалідністю та їх друзів м. Дармштадт». Отримані в рамках заходів знання та досвід дали можливість білоруським та українським експертам і політикам по-новому оцінити сучасні проблеми Білорусі та України у сфері мобільності людей з особливими потребами.

Під час семінарів були обговорені важливі теми, які є актуальними та цікавими з практичної точки зору для України та Білорусі. Ключовим питаннями стали ліквідація бар'єрів у громадському просторі, а особливо в навчальних закладах, та можливості для покращення мобільності людей із інвалідністю.

 

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua