Всеукраїнське опитування працюючих студентів щодо деяких аспектів трудових відносин

Питання запобігання дискримінації наразі залишається актуальним для України. Дискримінація на ринку праці проявляється у нерівних можливостях груп або окремих працівників, виділених за певною ознакою, при тому, що вони демонструють однакову з іншими продуктивність. Згідно дослідження, що було проведено ГО «Інститут громадянської освіти та праці» (ГО «ІГОП») у співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні видно, що такою групою стали працюючі здобувачі вищої освіти.

За допомогою анкетування з використанням програмного забезпечення Google Forms опитано 1956 працюючих студентів денної форми навчання віком від 16 років і старших із усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей. Опитування має пошуковий характер. Збір відповідей і аналіз результатів здійснювався без жорсткого дотримання квот і вибіркових процедур з метою виявлення найгостріших проблем і тенденцій для їх подальшого глибинного вивчення.

На питання «Чи стикалися ви в оголошеннях про роботу або під час співбесіди з вимогами / умовами, які можна вважати дискримінаційними?» ствердно відповіли понад половина опитаних студентів, а саме: 52,50%. Також 44,60% опитаних респондентів ствердно відповіли на запитання «Чи стикалися ви з порушенням трудових прав / несправедливістю з боку роботодавця вже під час роботи?». Для молодих людей, які отримують перші в своєму житті робочі місця, негативний досвід відносин із роботодавцем є особливо шкідливим, що не може не хвилювати і державу, і громадянське суспільство, особливо профспілки.

Зауважимо, що дискримінація на ринку праці заборонена чинним законодавством України. Зокрема, в Кодексі законів про працю згадано, що заборона на обмеження прав громадян на працевлаштування стосується, зокрема, віку, сімейного стану, місця проживання.

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

mail(at)fes.kiev.ua