Перший табір активістів та активісток Донецької та Луганської областей «Відмова від вугілля»

12-15 серпня 2021 року у м. Святогірськ відбувся Перший табір активістів та активісток Донецької та Луганської областей «Відмова від вугілля». Організатори заходу, Центр екологічних ініціатив «Екодія», Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Осередок громадянського суспільства «Друкарня», відібрали до участі 14 активістів та активісток, яким не байдуже екологічне майбутнє свого регіону та країни в цілому.

Метою табору було познайомити учасників із світовими тенденціями та українським досвідом декарбонізації та необхідністю поступової відмови від викопного палива. Спікери та фасилітатори розповіли про негативний вплив вугільної енергетики на здоров’я та навколишнє середовище, а також висвітлили питання організації процесу справедливої трансформації в Україні. Поспілкувавшись із Павлом Вишебабою, представником ГО Єдина Планета, учасники/ці отримали базові знання про кампейнінг та дізналися про активності громадського сектору у боротьбі за чисте довкілля.  Ірина Черниш представила досвід роботи ГО SaveDnipro та адвокаційну кампанію щодо захисту від негативного впливу на довкілля та життя людей Придніпровської ТЕС. В результаті кампанії підприємство-власник взяло на себе зобов’язання впродовж 3 років провести екологічну модернізацію майже на 1 мільярд гривень. Капіталіна Пасікова та Ніка Перепелиця, представниці осередку громадянського суспільства "Друкарня", також представили свій досвід об’єднання активістів задля вирішення локальних екологічних проблем.

Під час табору учасники мали змогу не лише познайомитись, але й напрацювати потенційні ідеї для спільних активностей, спрямованих на покращення екологічної ситуації в Луганській та Донецькій областях.

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

mail(at)fes.kiev.ua